تکنولوژی جدید برای 3 برابر سریعتر شارژ شدن باتری ها

همه روزه میبینیم که پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه پردازش اطلاعات، نمایشگر ها، سنسور ها، دوربین ها و … اتفاق می افتد که بسیاری از آنها کاملا فراتر از حد نیاز فعلی کاربران هستند.

اما ما هنوز از همان باتری های یون لیتیوم در دستگاه های قابل حمل استفاده میکنیم که سالهای قبل نیز استفاده شده و پیشرفت های بسیار ناچیزی در آنها اتفاق افتاده.

درحال حاضر و پس از مدت ها شاید بتوان بزرگترین تغییر و پیشرفت را در تکنولوژی باتری های انعطاف پذیر ال جی دانست که با استفاده از آن در جی فلکس، متوجه کارایی بسیار خوب آن باتری ها نیز شدیم.

اما ما هنوز نیازمند زمان زیادی جهت شارژ شدن کامل باتری های دستگاه هایمان هستیم و پس از آن نیز به دلیل ظرفیت های نچندان بالا، دوباره شاهد خالی شدن باتری پس از مدت کمی استفاده از آن دستگاه هستیم.

در آخرین تحقیقاتی که توسط محققان دانشگاه توکیو انجام شده، با تغییراتی در الکترولیت های باتری های یون لیتیوم فعلی، آنها توانسته اند به باتری هایی با پرفورمنس بالایی دست یابند که امکان کاهش زمان شارژ به یک سوم و افزایش ولتاژ خروجی از 3 ولت به 5 ولت برای هر سلول را فراهم میکند.

این ترکیب شیمیایی جدید که در تحقیقات استفاده شده، 4 بار غلیظ تر از ماده ی استفاده شده در باتری هاب فعلی بوده و از دیگر مشخصه های آن میتوان به تولید برق بشتر در واحد زمانی توسط سلول های آن اشاره کرد که در دستگاه ها و باتری های بزرگ (مانند خودروهای هیبریدی یا تمام الکتریکی) یک مزیت فوقالعاده به حساب می آید.

لینک کوتاه | منبع : vr-zone

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=586

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان