مادربورد جدید بایو استار بر پایه ی سوکت +FM2 با نام TA70U3-LSP معرفی شد

رقابت بسیار سختی میان AMD و Intel در بازار پردازنده ها وجود دارد اما همانطور که می دانید (و یا شاید هم ندانید)، اینتل در سال های گذشته بسیار موفق تر از AMD عمل کرده است و این موضوع سبب شده است تا شرکت ها کمتر به سراغ تولید بردهای مخصوص پردازنده های AMD بروند. با این حال، هنوز نسل جدید پردازنده های جدید AMD با مصرف برق پایین و کارایی بالا، طرفداران خاص خود را دارند.

به تازگی بایو استار از مادربورد جدید خود که بر پایه ی سوکت +FM2 ساخته شده، رونمایی کرده است. این بورد که بر پایه ی چیپ A70M شرکت AMD می باشد، ویژگی های فوق العاده ای را برای کاربران در خود دارد. از جمله ی این ویژگی ها می توان به محافظ شبکه ی LAN، پشتیبانی از USB 3.0 و SARA III اشاره کرد و در واقع، این مادربورد مناسب افرادی است که می خواهند مادربورد چیپ A58 خود را تعویض کرده و ارتقاء دهند.

بورد جدید TA70U3-LSP از تکنولوژی چند هسته ای (برای پردازنده های x2 x4) استفاده می کند و می توان پردازنده هایی با سوکت های FM2 و یا +FM2 را بر روی آنها سوار کرد. همچنین این بورد با پردازنده های سری A و سری E2 شرکت AMD نیز سازگاری کامل دارد. قرارگیری 3 شکاف توسعه ی PCI-Express بر روی این مادربورد، سبب شده است تا با خیال راحت بتوان قطعات مختلف را به ان وصل کرد. همچنین، دو شکاف رم DIMM با پشتیبانی از حالت دو کاناله، مجموع 32 گیگابایت حافظه ی رم DDR3 را پشتیبانی می کنند و این موضوع، در کنار نسل جدید SATA III، قرارگیری پورت های USB 3.0 و همچنین پشتیبانی از فن آوری AMD Dual Graphics Technology جهت تماشای فیلم ها و تصاویر با کیفیت 1080p و البته سه بعدی، می تواند این بورد را به انتخابی فوق العاده برای کاربران سوکت FM2 تبدیل کند.

همانطور که از نام مادربورد مشخص است، این بورد به سیستم LSP یا LAN Surge Protection مجهز شده است. به کمک این تکنولوژی و البته تراشه ای که در این مادربورد قرار داده شده است، ارتباطات الکتریکی به صورت مستقیم تقویت می شوند و نهایت پایداری را به عمل می آورند که اگر نوسانات برق رخ دهد، به دلیل بالاتر بودن ولتاژ این تراشه نسبت به ولتاژی که سیستم باید داشته باشد، از هر گونه خسارت و صدمه دیدن بورد جلوگیری می شود.

هنوز زمان عرضه و قیمت این مادروبرد اعلام نشده است اما بایواستار اعلام کرده است که در حال انجام تست های مختلف به جهت چک کردن پایداری کامل این بورد در نوسانات برق و چنین اتفاقاتی می باشد..

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=9301
منبع: Techpowerup

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان