کوآلکام تایید کرد که یکی از مشتریان بزرگش، از تراشه ی Snapdragon 810 در پرچم دار خود استفاده نخواهد کرد!

در چندین روز گذشته اخبار و شایعات زیادی مبنی بر عدم استفاده ی سامسونگ از تراشه ی Snapdragon 810 در پرچم دار جدیدش، گلکسی اس 6، منتشر شده بود و در این مدت نیز هر دوی شرکت های سامسونگ و کوآلکام، تحت فشار بودند تا اینکه کوالکام به صورت غیر مستقیم اذعان داشت که یکی از بزرگترین مشتریان خود را از دست داده است.

البته کوالکام نامی از این شرکت نبرده است اما با وجود شایعاتی که هفته ی گذشته منتشر شده بود، می توان نتیجه گرفت که آن مشتری بزرگ، سامسونگ می باشد! این در حالی است که گزارشات بسیار زیادی پیرامون استفاده ی تولید کنندگان بزرگ تلفن های هوشمند از تراشه ی Snapdragon 810 در پرچم داران خود استفاده خواهند کرد که آخرین آنها، تلفن هوشمند LG G Flex 2 بوده است که در نمایشگاه CES 2015 و با کلاک 2.0 گیگاهرتز معرفی شد.

همچنین شایعه شده است که HTC در پرچم دار جدید خود، تلفن هوشمند One M9 از پردازنده ی Snapdragon 801 به همراه دوربین 20 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد که احتمال زیادی وجود دارد این تلفن هوشمند در کنگره ی جهانی موبایل 2015 که در اولین هفته از ماه مارس در بارسلونا برگزار می شود، معرفی خواهد شد.

این اعتراف از آنجایی توسط کوآلکام شکل گرفت که این شرکت لیست از آمار درآمد های خود در سه ماهه ی پایانی سال 2014 منتشر کرد و در این لیست مشاهده شد که نام سامسونگ در میان مشتریان نیست! از این رو، به نظر می رسد کوآلکام درآمد کمتری نسبت به سال گذشته در نیمه ی اول سال 2015 داشته باشد و گویا این شرکت نیز ضرر خواهد کرد!

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=9334
منبع: Techspot

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان