آیفون سال 2017 اپل تماما شیشه‌ای خواهد بود؛ احتمالا آیفون 7s

ایده‎ی برگشتن اپل به سمت ایده‎های طراحی آیفون 4 چند وقتی می‎شود مطرح شده است. بسیاری از افراد عاشق طراحی آیفون 4 بودند حتی با آنکه شیشه‎ای بودن جلو و عقب این گوشی باعث شد که ترس از شکستن گوشی بیشتر شود و جدیدترین شایعات نشان از این دارند که اپل ممکن است در مسیر برگشت به آن طراحی باشد، البته امسال ممکن نیست چنین چیزی رخ دهد.

جناب آقای Ming-Chi Kuo از شرکت KGI، تحلیل‎گری که به نسبت سایرین سطح بالاتری از به حقیقت پیوستن پیش‎بینی‎ها را در اختیار دارد، ظاهرا بیش از پیش دارد نسبت به پیش‎بینی قبلی‎اش مطمئن می‎شود که امسال شاهد طراحی مجدد آیفون نخواهیم بود، بلکه چنین امری در سال 2017 و با آیفون 7 اس به چشم خواهد کرد. آقای Kuo می‎گوید سال 2017 زمانی است که اپل به طراحی شبیه به آیفون 4 رو خواهد آورد و یک بدنه‎ی تمام شیشه‎ای را به همراه صفحه‎ی نمایش AMOLED مورد استفاده قرار می‎دهد.

در رابطه با این شایعه یکسری چیزهای عجیب وجود دارد. ابتدا ایده‎ی جدید این است که در طراحی مجدد از یک “بدنه تمام شیشه‎ای” استفاده خواهد شد که به نظر می‎رسد اشاره بر این دارد که بر خلاف آیفون 4، در طراحی جدید آیفونی خواهیم داشت که حتی دارای نوار فلزی اطراف لبه‎هایش نخواهد بود. شیشه‎ی خمیده در طراحی‎ گوشی‎های هوشمند راه درازی را طی کرده است، ولی داشتن یک “بدنه‎ی تمام شیشه‎ای” به نظر می‎رسد دستور پختی برای شکل گیری آسیب‎های زیاد به محض افتادن گوشی‎ از دست شما باشد. به هرحال، به نظر شما بایستی این بدنه‎ی تمام شیشه‎ای جالب را با یک قاب بپوشانید، که در این صورت هم به طور کامل جنبه‎ی طراحی خوب گوشی را از بین می‎برد و مخفی می‎کند.

مشکل مهم دیگر این است که اگر تا سال بعد از “طراحی جدید” خبری نباشد، یعنی آیفون 7 امسال همان اصول طراحی مشابه با آیفون 2 سال قبل را خواهد داشت. نه تنها چنین چیزی مخالف روند اپل در دوباره طراحی کردن آیفون هر دو سال یک بار است، بلکه همچنین مشکلی برای این شرکت به وجود خواهد آورد که همین الان هم در حال مبارزه با یک بازار اشباع شده از گوشی‎های متنوع با طراحی‎های مختلف است. خیلی سخت بتوان کاربران را متقاعد کرد که به پرچم‎ دار جدیدی آپگرید کنند که عملا سه سال پشت سرهم قیافه‎ی آن تغییری نداشته است.

به هر جهت، تصاویر به بیرون راه یافته نشان از این دارند که به نظر تغییر بارزی در طراحی آیفون 7 به چشم نخواهد خورد، بنابراین ممکن است که اپل آنقدر که باید در رابطه با ارقام فروش نگرانی ندارد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=38892
منبع: phonearena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان