برخی از کاربران آیفون 7 مشکی مات، گزارش رنگ پریدگی داده‌اند

در وب‎سایت جامعه‎ی اپل (Apple Community) در طول چند روز گذشته بحثی شکل گرفته که توجه‎ی بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، این بحث در رابطه با تعداد رو به رشد کاربران آیفون 7 است که آیفون به رنگ مشکی مات با پوشش آنودایز شده‎ی آن‎ها دچار رنگ‎پریدگی شده و در نتیجه آلومینیوم نقره‎ای پشت این پوشش در معرض دید قرار گرفته و ظاهر زشتی به وجود آورده است.

تاریخ ارسال پست مربوط به این اتفاق به ماه نوامبر بر می‎گردد ولی در طول چند روز گذشته با چندین صفحه پاسخ روبرو شده است.

یک موضوع مشترک بین افرادی که به این مشکل دچار شده‎اند رنگ‎پریدگی گوشی در قسمت منفذ یکی از اسپیکرها است و اکثریت مشتریان می‎گویند که آن‎ها برای گوشی‎های خود از قاب استفاده کرده بودند. منفذ اسپیکر محلی است که معمولا کاربران با استفاده از یک یا هر دو انگشت کوچک خود گوشی‎هوشمندشان را به حالت متوازن می‎گیرند.

یک احتمال وجود دارد که ترکیب شیمیایی این پوشش قادر به مقاومت ترکیب شیمیایی روغن‎هایی که به صورت طبیعی در پوست ما پیدا می‎شوند نیست و در نتیجه باعث رنگ‎پریدگی رنگ مات این گوشی شده است که می‎توان به همین شکل بعضی از رنگ‎پریدگی‎ها نزدیک به دکمه‎های تنظیم حجم صدا یا سوئیچ مزاحم نشوید را توضیح داد. روغن می‎تواند در زیر یک ناحیه از قاب گیر کرده و به صورت دائم در تماس با سطح پوشش قرار گرفته باشد. با آن‎که چنین فرضی کاملا ساختگی است ولی محتمل به نظر می‎آید.

متاسفانه اپل به صورت خودکار از این گزارش تحت عنوان معمولی “استفاده و فرسودگی” نام برده، چیزی که در شروط ضمانت اپل اصلا قید نشده است. شاید شخصی بتواند قبل از این‎که اپل این موضوع را بی‎خیال شود به این شرکت ثابت کند که در حقیقت این مشکل عیبی است که سازنده باید پیش‎بینی می‎کرده است.

در گذشته مشکل مشابهی برای مدل مشکی رنگ آیفون 5 رخ داد، به نحوی که کاربران زیادی نیز در آن موقع از رنگ‎پریدگی آن شاکی بودند. اپل بدون هیاهو در زمان عرضه‎ی آیفون 5s مدل مشکی رنگ را با مدل خاکستری رنگ جایگزین کرد. به نظر می‎رسد اپل از هر گونه روش آنودایز کردنی که برای رنگ مشکی مات آیفون خود استفاده کرده است تحت استفاده‎ی معمولی بعضی از کاربران در حال حاضر خشمگین این شرکت طاقت نمی‎آورد.

 

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=59508
منبع: gsmarena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان