ویژگی جدید گوگل برای پیداکردن گوشی‌های گمشده

ویژگی جدید گوگل به کاربران این امکان را می‌دهد تا با یک جستجوی بسیار ساده در سایت گوگل گوشی گمشده‌ی خود را پیدا کنند. برای این کار کافیست به وبسایت گوگل رفته و عبارت “Find my phone” را جستجو کنید. جستجوی شما با یک نقشه به نمایش در می‌آید و مکان کنونی گوشی به شما نشان داده می‌شود. بعد از آن شما دو انتخاب دارید؛ یا این که گوشی را قفل کنید و یا زنگ آن را به صدا در بیاورید.

این ویژگی برای کسانی که دسترسی به مرورگر‌های وب دارند بسیار کاربردی می‌باشد. در گذشته برای پیدا کردن گوشی‌های خود نیاز به برنامه Android Device Manager داشتید که البته هنوز هم برای پاک کردن محتوای گوشی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

ماه گذشته هم گوگل سرویس جدید پیدا کردن گوشی‌های گمشده را برای ساعت‌های هوشمندی که سیستم عامل اندروید ور در اختیار داشتند منتشر کرد. البته برای استفاده از این ویژگی باید گوشی به شما بسیار نزدیک باشد چراکه برای استفاده از این ویژگی به بلوتوث نیاز دارید. پس به نظر می‌رسد بهترین گزینه‌ی ما برای پیدا کردن گوشی، استفاده از موتور جستجوی گوگل می‌باشد.

توجه داشته باشید برای استفاده از این ویژگی به جدیدترین نسخه‌ی Google  بر روی گوشی نیاز دارید. علاوه بر این، هم گوشی و هم مرورگر نیز باید به یک اکانت گوگل وصل شده باشند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=16148
منبع: slashgear

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان