اپل می‌گوید در سال آینده طراحی 6 هسته‌ای را برای چیپست A10 خود در نظر خواهد گرفت

همانطور که می‌دانید و مطلع هستید، شرکت بزرگ اپل چند هفته پیش طی مراسم بزرگ و باشکوهی، اقدام به معرفی گوشی‌های پرچم‌دار جدید خود با نام‌های آیفون6 اس و آیفون 6 اس پلاس کرد و به معرفی بخش‌های مختلف گوشی‌های جدید خود پرداخت. زمانی که سخنران این مراسم به بخش سخت‌افزاری گوشی رسید، از تراشه جدید این شرکت با نام A9 پرده برداری کرد و گفت که عملکرد پردازشی آن نسبت به نسل پیشین، به میزان بسیار زیادی بهبود پیدا کرده است. البته قبل از معرفی این دو گوشی‌ و معرفی بخش سخت‌افزاری آنها، این چنین انتظاری از شرکت اپل می‌رفت و در حقیقت می‌توانستیم به سادگی حدس بزنیم که این شرکت در حال کار کردن بر روی یک چیپ قوی‌تر برای گوشی‌های هوشمند جدید خود است. همچنین هم اکنون نیز می‌توانیم به سادگی پیش‌بینی کنیم که گوشی آینده این شرکت (پرچمدار سال 2016 اپل) که به احتمال بسیار زیاد، آیفون7 نام خواهد داشت، از تراشه جدیدتری با نام A10 بهره خواهد برد.

اما مسلما در این میان کاربران و علاقه‌مندان بسیار زیادی هستند که در حال بررسی و مقایسه سری A تراشه‌های شرکت اپل با سری اسنپدراگون شرکت کوآلکام بوده و از تفاوت‌های هسته‌های موجود در این تراشه‌ها یاد می‌کنند. در این باره باید گفت که تراشه‌های شرکت کوآلکام در مقایسه با تولیدات شرکت اپل از تعداد هسته‌های بیشتری برخوردار هستند و حتی جالب است بدانید که با پیشرفته‌ها و بهبودهای اخیر آخرین نسل تراشه‌های اپل، هنوز هم قدرتمندترین چیپ پردازشی این شرکت از دو هسته در بخش CPU برخوردار است. اما با این حال هم اکنون شایعاتی در مورد تراشه آینده این شرکت در رسانه‌های خبری منتشر شده است که می‌گوید، امکان شش هسته‌ای بودن تراشه A10 اپل بسیار زیاد است.

البته در این میان شایعات بسیار زیادتری در زمینه‌های مختلف در مورد این تراشه وجود دارد؛ در واقع هفته پیش بود که خبری در مورد تولیدات اختصاصی شرکت TSMC برای شرکت اپل در همین زمینه منتشر شد و در ادامه گفته شد که ممکن است تراشه‌های تولید شده با معماری 16 نانومتری بر روی گوشی‌های و دستگاه‌های هوشمند این شرکت قرار گیرند. البته بر اساس خبرهای و شایعاتی که به تازگی منتشر شده است، می‌بایست انتظار تولید و عرضه تراشه‌های 14 و یا حتی 10 نانومتری را از این شرکت داشته باشیم که البته در صورت به تحقق پیوستن این موضوع، شاهد شگفتی بسیار بزرگی از این شرکت خواهیم بود.

در هر صورت این طور به نظر می‌آید که صحبت در مورد گوشی‌های آیفون جدید این شرکت و اجزای داخلی آن، مخصوصا به دلیل اینکه به تازگی این شرکت از گوشی‌های پرچم‌دار خود رونمایی کرده است، بسیار زود هنگام و سریع باشد. اما با این حال صحبت کردن از شایعات اخیر در مورد نسل بعدی گوشی‌های شرکت اپل (همانند شش هسته‌ای بودن تراشه آینده این شرکت و کاسته شدن از ضخامت بدنه گوشی) بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=26293
منبع: ubergizmo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان