پروژه VoCo ادوبی می‌تواند فتوشاپی برای صدا باشد!

فتوشاپ ادوبی ابزاری است که بسیاری از متخصصان در عکاسی و در صنعت ویرایش گرافیکی از آن استفاده می‌کنند. این ابزار کاربران را قادر به روتوش و دستکاری عکس‌ها، پاک کردن اجزای موردنظر، اضافه کردن اجزا، ادغام عکس‌ها و غیره، می‌سازد. به نظر می‌رسد ادوبی قصد دارد با راه‌اندازی پروژه VoCo این قابلیت‌ها را برای صدا نیز به وجود آورد.

در حال حاضر پروژه VoCo یک ابزار آزمایشی برای ویرایش صوت برای کاربران است، برای مثال حذف برخی کلمات و جایگزینی کلمات جدید. همچنین اگر کاربران اطلاعات صوتی کامل در مورد شخصی در اختیار داشته باشند، می‌توانند رکوردهای جدیدی را ثبت کنند، می‌توانند یک سخنرانی از صدای آنها بسازند و جملاتی را ایجاد کنند که این افراد در واقعیت بیان نکرده‌اند.

adobe-project-voco-640x494

بر اساس گزارش تک کرانچ: «پروژه VoCo به 20 دقیقه نمونه صوتی شخص موردنظر نیاز دارد. سپس نمونه را آنالیز می‌کند، آن را به حروف تبدیل می‌کند، از روی آن آوانویسی و مدل صدا را ایجاد می‌کند». از نقطه نظر فنی، بسیار قابل‌توجه و عالی است اما از نقطه نظر اخلاقی بهتر است که بین افراد جامعه پخش نشود زیرا ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرد.

هک کردن رسانه‌های اجتماعی و پست کردن عکس در صفحه مجازی افراد به اندازه کافی وحشت‌انگیز است، حال تصور کنید صدایی از شخصی که او را می‌شناسید بشنوید و کلماتی را بگوید که باعث وحشت شما شود. البته در حال حضر خبر خوب این است که ادوبی قصد ندارد پروژه VoCo را به مرحله تجاری ببرد، اما همه ما می‌دانیم که این تصمیم می‌تواند در آینده تغییر کند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=55542
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان