۲ هزار و ۶۰۰ سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی سلب امتیاز شد

محمود واعظی، وزیر ارتباطات در خصوص پیامک‌هایی که از طریق سیم‌کارت‌های شخصی به صورت تبلیغاتی به مشترکان موبایل ارسال می‌شود، گفت: در عرض دو ماه گذشته برای ساماندهی این موضوع اقدام کرده‌ایم و با سیم‌کارت‌های شخصی که این پیامک‌ها را ارسال می‌کنند، برخورد کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات تعداد سیم‌کارت‌های شناسایی شده که پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کردند را ۲ هزار و ۶۰۰ سیم‌کارت اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست به دارندگان این سیم‌کارت‌ها تذکر داده شد و در مرحله دوم نسبت به سلب امتیاز این سیم‌کارت‌ها اقدام کردیم.

وی همچنین در مورد ناکارآمدی سامانه ۸۰۰ برای لغو پیامک‌های تبلیغاتی نیز تصریح کرد: عملکرد این سامانه از نظر ما قابل قبول است و ما به طور مرتب آن را رصد می‌کنیم، اما اگر مردم نمونه‌ای دارند که این سامانه کارآمد نبوده و پیامک‌های تبلیغاتی آنها لغو نمی‌شود می‌توانند به سامانه شکایت وزارت ارتباطات موضوع را اطلاع دهند تا ما آن را رسیدگی کنیم.

واعظی اظهار داشت: رصد نحوه لغو پیامک‌های تبلیغاتی را توسط یک کارگروه دنبال می‌کنیم و اپراتورهایی که از شبکه آنها شرکت‌های پیمانکار مبادرت به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی بدون رضایت مردم می‌کنند، جریمه خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به ساماندهی سیم‌کارت‌هایی که هویت نامعلوم دارند، گفت: تعداد زیادی سیم‌کارت از ۲۰ سال گذشته تاکنون ثبت و شناسایی نشده بودند که تا شهریور ماه امسال حدود ۱۰ میلیون سیم‌کارت بی‌هویت در شبکه شناسایی شده بود.

وی خاطرنشان کرد: طی یک ماهی که شورای عالی فضای مجازی ضرب‌العجل برای تعیین هویت این سیم‌کارت‌ها صادر کرد بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ سیم‌کارت تعیین هویت شد و هم اکنون با اقدامات صورت گرفته تنها ۲ هزار و ۹۰۰ سیم کارت در شبکه موبایل کشور دارای هویت نامعلوم هستند که اپراتورها نسبت به قطع سیم‌کارت‌ها اقدام کرده‌اند.

واعظی بیشتر سیم‌کارت‌های بدون هویت را سیم‌کارت‌های اعتباری دانست و گفت: به زودی تکلیف دارندگان این سیم کارت مشخص می‌شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=58884
منبع: mehrnews

ديدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.