بعد از نتایج مالی ضعیف، سامسونگ قیمت گلکسی اس 6 و اس 6 اج را کاهش می‌دهد

سامسونگ در سه ماهه‌ی گذشته‌ی سال میلادی نتایج مالی ضعیفی را کسب کرده و نتوانسته سود مورد انتظار خود را کسب کند. از عوامل ایجاد این علت می‌توان به انتظارات بیش از حد برای فروش گلکسی اس 6 و همچنین هزینه‌های زیاد تبلیغات برای پرچمدار تازه وارد این کمپانی کره‌ای دانست.

سود کسب شده در سه ماهه‌ی دوم سال میلادی 49 میلیارد دلار بوده است که کاهش 8 درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد. درآمد کسب شده توسط سامسونگ در این سه ماه نیز نسبت به سه ماهه‌ی دوم سال گذشته 7 درصد کاهش داشته است. در حالیکه ممکن است این آمار‌ها برای شما ناامید کنند به نظر آید، سامسونگ از اوایل ماه گذشته این اعداد و ارقام را به درستی پیش بینی کرده بود.

سامسونگ قبل از معرفی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس دوران خوبی را در بازار گوشی‌های هوشمند سپری می‌کرد. بعد از معرفی این دو گوشی و همچنین در دست گرفتن بازار توسط بعضی از کمپانی‌های چینی شاهد کاهش فروش گوشی‌های هوشمند خود بوده است. به گفته‌ی سامسونگ میزان فروش گلکسی اس 6 و اس6 اج بسیار پایین‌تر از میزان انتظار این کمپانی بوده است.

  با بهترین قابلیت‌های پرچم‌دار جدید ال‌جی آشنا شوید؛ LG G5

از طرفی دیگر رقیب اول سامسونگ در عرصه‌ی تلفن‌های هوشمند، اپل بسیار خوب عمل کرده است. آیفون 6 توانست رکورد فروش‌های اپل برای یک گوشی را در طی مدت زمان خاصی بشکند و 47.5 میلیون دستگاه به فروش رسانده است. بنابراین درآمد اپل به 49.6 میلیارد دلار رسید و سود خالص 10.7 میلیارد دلار نیز از آن این کمپانی شد.

حال سامسونگ برای رهایی از زیر فشار مالی قصد دارد تا قیمت دو پرچمدار خود را کاهش دهد و از طرفی دیگر کمتر از دو هفته‌ دو فبلت جدید را معرفی می‌کند. شاید گلکسی نوت 5 و گلکسی اس 6 اج پلاس بتوانند تغییراتی را در بازار به وجود آورند و بار دیگر سامسونگ تاج پادشاهی گوشی‌های هوشمند را بر سرش بگذارد. البته نقش اپل و رویداد این کمپانی در ماه سپتامبر را نیز نباید فراموش کنیم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=22362
منبع: techspot

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of