معماری بعدی کارت‌های گرافیک Polaris” ،AMD” نام خواهد داشت

سال 2016 آغاز شده و حالا باید منتظر عرضه‌ی کارت‌های گرافیک جدید شرکت‌های انویدیا و AMD باشیم. سال گذشته شرکت‌ AMD با عرضه‌ی ری‌برند از کارت‌های گرافیک خود، موفقیت خوبی را به دست آورد اما هنوز هم جای زیادی برای به دست آوردن گوی سبقت از انویدیا باقی مانده است. حالا اطلاعاتی توسط وب‌سایت‌های VideoCardz و HardwareBattle منتشر شده که اگر صحت داشته باشند، معماری بعدی کارت‌های گرافیک AMD قرار است جای معماری GCN (مخفف Graphics Core Next) را گرفته و Polaris نام داشته باشد.

این اطلاعات نیز برای اولین‌بار توسط وب‌سایت HardwareBattle و با انتشار تصویری که نام معماری Polaris در آن دیده می‌شود، اعلام شد. به نظر می‌رسد که شرکت AMD این نام را از درخشان‌ترین ستاره دب اصغر گرفته است. تصویری که مشاهده می‌کنیم نیز سعی دارد این پیام را بیان کند که ستاره‌ها، می‌توانند بهتر و بیشتر از هر چیز دیگری، انرژی تولید نمایند.

2015-12-30-image-20

همچنین این تصویر قصد دارد بیان کند که بازده و توانایی ستارگان در تولید و در اختیار قرار دادن انرژی، می‌تواند مبنایی برای شایعه‌ی کم‌مصرف بودن کارت‌های گرافیک بعدی انویدیا باشد. در حال حاضر نیز هیچ اطلاعات دیگری در مورد کارت‌های گرافیک بعدی AMD در دست نیست و تنها می‌دانیم که نام سری بعدی این کارت‌های Radeon 400 خواهد بود. باید اشاره کنیم که این اولین‌بار نیز نیست که ما نام “Polaris” را از سوی کارمندان AMD و همچنین منابع مختلف می‌شنویم

تصور می‌کنید علاوه بر مصرف انرژی کمتر، قدرت این کارت‌های گرافیک تا چه اندازه افزایش پیدا نماید؟

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=33053
منبع: TechSpot

ديدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.