چگونه نگذاریم میانبرها به طور خودکار در صفحه‌نمایش اندروید ایجاد شوند؟

تصور کنید که شما یک گوشی اندرویدی دارید و پس از نصب اپلیکیشن‌های مختلف، ساعت‌ها وقت صرف شخصی‌سازی و مرتب کردن گوشی خود کرده‌اید. حال قصد دارید باز هم اپلیکیشن‌های جدیدی بر روی گوشی‌هوشمند خود نصب کنید اما پس از انجام این کار، متوجه می‌شوید که میانبر این اپلیکیشن‌ها بر روی Home Screen و صفحه‌ی اصلی گوشی شما و به صورت کاملا خودکار قرار گرفته‌اند، در این صورت، چه حسی به شما دست خواهد داد؟!

خب البته حذف کردن این میانبرها از Home Screen کار سختی نیست و به آسانی می‌توانید آنها را حذف کرده و یا با انتقال آنها به یک پوشه‌ی جداگانه، کمی این قسمت را خلوت‌تر کنید. اما برای اینکه هر بار و با نصب برنامه‌های مختلف، با این مشکل دست و پنجه نرم نکنید راهی وجود دارد که از ایجاد میانبرها به صورت خودکار جلوگیری می‌کند.

برای انجام این کار، باید اپلیکیشن Play Store خود را اجرا نمایید. حال طبق تصویر قرار گرفته، عکس سبد در گوشه‌ی بالا سمت چپ را انتخاب کرده تا با منوی مربوطه روبه‌رو شوید (البته برای انجام این کار می‌توانید انگشت خود را از سمت چپ تصویر به سمت راست کشیده تا منوی کشویی آن را مشاهده کنید). وارد بخش تنظیمات (Settings) شده و سومین گزینه را غیرفعال کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید، این گزینه به ایجاد خودکار میانبر اپلیکیشن‌های جدید نصب شده اشاره دارد که با غیرفعال کردن آن، دیگر هیچ میانبری به صورت خودکار برای اپلیکیشن‌های جدید نصب شده در صفحه‌ی Home Screen ایجاد نمی‌شود.

 

ديدگاه کاربران

  • نازلی

    من میخواهم میانبر گوشی خود را حذف کنم به من بگید چکار کنیم

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان