قفل هوشمند اندروید، هنگامی که درحال حرکت هستید، گوشی را قفل نمی‌کند

از این به بعد و با آپدیت به اندروید 5، کاربران هنگامی که گوشی را در جیب یا دستانشان نگه داشته و در حال حرکت هستند، گوشی متوجه این موضوع شده و کاربر نیاز کمتری به وارد کردن پسورد و باز کردن قفل گوشی خواهد داشت. این ویژگی توسط سنسور شتاب سنج کار می‌کند و هنگامی که کاربر گوشی را در دستان خود ندارد فعال می‌شود. برای مثال، وقتی که شما گوشی را روی میز قرار می‌دهید نیازی نیست تا آن را قفل کنید چرا که با این قابلیت گوشی به صورت اتوماتیک قفل می‌شود.

این قابلیت هنوز توسط گوگل به صورت رسمی معرفی نشده، اما تعدادی از کاربرانی که گوشی نکسوس 4 آنها، آپدیت 5.0.1 را در دریافت کرده است، به وجود چنین قابلیتی پی برده‌اند. همانند دیگر ویژگی‌های اسمارت فون‌ها، این قابلیت باید به درستی استفاده شود، زیرا گوشی توانایی تشخیص صاحب گوشی را ندارد. با این حساب، اگر شما قفل گوشی را باز کنید و به شخص دیگری دهید؛ گوشی به صورت اتوماتیک قفل نمی‌شود و خود شما شخصا باید با دکمه‌ی تعبیه شده گوشی را قفل کنید.

  گوگل پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی را به 4 کروم بوک جدید اضافه کرد

یکی دیگر از ویژگی‌های قفل هوشمند، مکان‌های مورد استفاده از آن است. برای مثال شما هنگامی که در خانه‌اید و به شبکه‌ی وای فای هم متصل هستید، گوشی دیگر قفل نخواهد شد. کاربر می‌تواند این ویژگی‌ها را غیر فعال کند و مجبور به استفاده از آن‌ها نیست.

قابلیت آخر قفل هوشمند تشخیص چهره است. اگر شما چهره‌ی خود را به برنامه بدهید، تا زمانی که صورت شما رو به روی گوشی باشد، گوشی شما قفل نخواهد شد. این ویژگی‌ هم همانند دیگر ویژ‌گی‌ها انتخابی می‌باشد.

نظر شما چیست؟ آیا شما ویژگی‌های قفل هوشمند را فعال می‌کنید؟

 

ديدگاه کاربران

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
مهدی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
مهدی
Guest
مهدی

سلام من موقعی که توی خونه هستم و به اینترنت
وصل هستم گوشیم قفل نمیشه
چه کار کنم که قفل شود
ممنون