اپل و فاکس‎کان خریداران کسب و کار چیپ مموری توشیبا خواهند بود

روز 13 فروردین‎ماه اخباری مبنی بر این منتشر شده بود که تعدادی از شرکت‎های فناوری قصد خریداری کسب و کار چیپ مموری توشیبا را دارند. دو عدد از این شرکت‎ها گفته می‎شود به منظور بالا بردن سطح پشتوانه‎ی مالی خود برای این خرید، با یکدیگر متحد شده‎اند. از قضا این دو شرکت به خوبی همدیگر را می‎شناسند. صحبت از شرکت‎های اپل و فاکس‎کان است و همان‎طور که می‎دانید شرکت دوم کار سرهم‎بندی قطعات دستگاه‎هایی مانند آیفون و آی‎پد اپل را بر عهده دارد.

فاکس‎کان خود به تنهایی گفته می‎شود با قیمت 18 میلیارد دلار وارد این مزایده شده است تا دومین دست‎اندرکار تولید مموری فلش دنیا را پس از سامسونگ خریداری کند. با توجه به این‎که دولت ژاپن در رابطه با آینده‎ی انتقال این فناوری حساس به شرکت‎ها نگران است و سهام‎داران یک تهدید ملی را پیش‎بینی می‌کنند، برنامه‎های جدید توشیبا به نظر حفظ مالکیت این صنعت در حد کوچک است تا از شدت این ترس‎ها کاسته شود.

اپل یقینا چندین میلیارد دلار برای تصاحب این شرکت که بیش از 20 درصد تولید بازار را بر عهده دارد، سرمایه‎گذاری خواهد کرد. این قضیه باعث خواهد شد که کسب و کار چیپ مموری توشیبا براساس نشریه‎ی عمومی NHK برای دو طرف آمریکایی و ژاپنی مفید باشد. این منبع خبری در گذشته اسم 4 شرکت را برده و اظهار کرده بود آن‎ها هنوز در مرحله‎ی پیشنهاد‎دهی برای این مزایده قرار دارند. این شرکت‎ها شامل یک تیم تشکیل یافته از شرکت Broadcom و یک شرکت خصوصی به اسم Silver Lake Partners LP ‎و شرکت تولید چیپ کره‎جنوبی SK Hynix، فاکس‎کان و وسترن دیجیتال می‎شوند. این 4 شرکت از لیستی انتخاب شده‎اند که در آن نام اپل، گوگل، آمازون و سایرین به چشم می‎خورد.

مشکل دیگری که برای افراد شرکت‎کننده در مزایده وجود دارد، مسئله‎ی همکاری وسترن دیجیتال با توشیبا در بحث تولید چیپ‎های مموری است که وسترن دیجیتال ادعا می‎کند توشیبا با این فروش از قرارداد منعقد شده بین این دو شرکت تخطی می‎کند. در نتیجه حق انحصاری شرکت در این مزایده بایستی تنها به آن‎ها داده شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=64648
منبع: phonearena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان