اپل به استخدام کارشناسان واقعیت مجازی ادامه می‌دهد

تیم‌کوک همواره در مصاحبه‌های خود در مورد علاقه‌ی کوپرتینو بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی صحبت کرده و به نظر می‌رسد این علاقه، هر روز در حال افزایش باشد چراکه آن‌ها دو نفر جدید را برای به کار گیری در این بخش استخدام کرده‌اند. این موضوع آن‌جایی جالب‌تر می‌شود که این دو نفر کارکنان سابق واقعیت مجازی Oculus و Magic Leap بوده‌اند.

شاید این دو نفر و استخدام آن‌ها نقش زیادی را در واقعیت مجازی نداشته باشد، اما همین مسئله نشان می‌دهد که اپل همواره به فکر تولید هدست واقعیت مجازی بوده است. گفته می‌شود اپل صدها نفر را برای انجام تحقیقات برای تولید هدست واقعیت مجازی استخدام کرده و به نظر می‌رسد طولی نخواهد کشید تا خبرهای بیشتری در این مورد منتشر شود.

ازسوی دیگر، مصاحبه‌های تیم‌کوک، مدیرعامل شرکت اپل، بر این مسئله تاکید دارند که اپل واقعیت افزوده را به واقعیت مجازی ترجیه داده و سعی دارد تکنولوژی جدیدی را وارد بازار کند. تیم‌کوک در جدیدترین محاحبه‌ی خود اذعان داشته که واقعیت مجازی نسبت به واقعیت افزوده طی گذر زمان دارای گسترش تبلیغاتی کمتری خواهد بود و واقعیت افزوده را بسیار برتر از واقعیت مجازی نام برد. کوک به این نکته اشاره داشت که در واقعیت افزوده می‌توانید با محیط پیرامون خود همزمان با استفاده از آن ارتباط برقرار کنید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=52025
منبع: engadget

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان