اپل 50میلیون دلار برای افزایش نیروی‌کار در سال آینده اختصاص داد

اپل نیز مانند اینتل میلیون‌ها دلار برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف به منظور جذب نیروی‌کار مبتکر، بیشتر از سالهای گذشته در نظر گرفته است.

زمانی که اخبار این تصمیم منتشر شد تیم کوک نوید “ابتکار با افزایش تنوع” را داد و امروز Human Resources برخی از برنامه‌های این کمپانی را فاش کرد. Denise Young Smith در مصاحبه با Forbes چنین بیان داشت که کوپرتینو هزینه‌ای معادل 40میلیون دلار برای Thurgood Marshall College Fund در نظر گرفته است. این هزینه از دانشجویانی که اعلام آمادگی کرده و نام‌نویسی کنند حمایت خواهد کرد. یک موسسه غیر انتفاعی پایگاه اطلاعاتی از دانشجویان علوم کامپیوتر در HBCUs ایجاد خواهد نمود. در مقابل اپل میتواند برای این دانشجویان آموزش‌های مورد نیازشان را ارائه دهد، کمک هزینه تحصیلی پرداخت کند و حتی هزینه‌های مدت کارآموزی آنها را نیز متقبل شود.

اپل 10میلیون دلار دیگر نیز به “مرکز ملی زنان و فناوری اطلاعات” اختصاص داده است. از سوی دیگر سازمان غیر انتفاعی دیگری نیز در نظر دارد تا از این سرمایه به منظور دو برابر کردن تعداد زنان شرکت‌کننده در نام‌نویسی، استفاده کند تا طی یک برنامه‌ریزی 4ساله هزینه تحصیل و کارآموزی آنها را متقبل شود.

از آنجایی که این سرمایه برای 4 سال آینده تقسیم خواهد شد اپل خواهد توانست روی 10000 دانش‌آموز دوره متوسطه سرمایه‌گذاری کند.

چنین به نظر می‌رسد که در حال حاضر اپل بر استخدام زنان و اقلیت‌ها تمرکز کرده‌است. اما یانگ اسمیت این مسئله را نیز به  Forbes گفته است که سازندگان این کمپانی میخواهند تلاش نیروی کار را در جهت افزایش تنوع بدون در نظر گرفتن تفاوت در سبک زندگی و تفاوت جنسیتی گسترش دهند.

کمپانی قدرتمند اپل مذاکراتی با رهبران نظامی آغار کرده‌است مبنی بر اینکه آمادگی آموزش تکنولوژی به جانبازان را دارد اما هنوز اخبار موثقی از جزئیات این ابتکار منتشر نشده‌است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=12849
منبع: engadget

ديدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.