با جدیدترین تکنولوژی اپل در زمینه نقشه‌برداری سه‌بعدی آشنا شوید

اپلیکیشن Apple Maps از زمان رونمایی فاجعه‎آمیز آن در سال 2012 راه درازی را طی کرده است، ولی شرکت اپل هم‎چنان جای پیشرفت زیادی در این زمینه دارد. اخیرا سه پتنت از شرکت اپل منتشر شده است که نشان می‎دهند چطور این شرکت مستقر در کوپرتینو در حال کار بر روی اپلیکیشن نقشه‎برداری خود است و در این پتنت‎ها به قابلیت‎هایی اشاره می‎شود که ممکن است در حال توسعه باشند.

اولین پتنت سیستمی را برای رندرسازی نقشه‎های سه‎بعدی در مناطقی که داده‎های کمی در رابطه با آن‎ها وجود دارد، توصیف می‎کند. اپل می‎گوید این رندرسازی توسط استفاده از داده‎های نواحی مجاور صورت می‎گیرد تا یک نقشه‎ی سه‎بعدی با جزئیات ایجاد شود. پتنت دوم در رابطه با این است که چطور این شرکت با ترکیب چندین مجموعه داده مدل‎های سه‎بعدی ایجاد می‎کند. به عنوان مثال اپلیکیشن Apple Maps از طرح دو‎بعدی ساختمان‎ها به همراه داده‎‎های سه بعدی در رابطه با ارتفاع آن‎ها به منظور ایجاد یک رندر دقیق، استفاده می‎کند.

در نهایت، پتنت سوم نشان می‎دهد که چطور اپلیکیشن Apple Maps نقشه‎های ماهواره‎ای را با داده‎های اضافی ترکیب می‎کند تا یک نمایش “هیبریدی” به دست آید. نمایش ماهواره‎ای فعلی این اپلیکیشن به صورت لایه‎هایی از داده‎ها است ولی در این نسخه حتی اطلاعات بیشتری می‎توان لحاظ کرد. اپل مکان‎های مورد توجه (points-of-interest) و تابلوهای نصب شده در جاده‎ها را به عنوان قابلیت‎های بالقوه‎ی جدید لیست می‎کند، به همراه گزینه‎های فعلی نظیر نام خیابان، شهرها، استان‎ها و بدنه‎های آبی (waterbody = انباشته شدن معناداری از حجم آب نظیر اقیانوس، دریا و غیره).

هر سه‎ پتنت حداقل چند سالی عمر دارند و احتمال این وجود دارد که اپل در حال حاضر بسیاری از این‎ ایده‎ها را در اپلیکیشن نقشه‎های خود ادغام کرده و سایر مفاهیم را به صورت کامل بی‎خیال شده است. با این‎حال، مشاهده کردن این‎که این شرکت از زمان رونمایی از اپلیکیشن نقشه‎برداری خود تلاش داشته آن را بهبود بخشد، جالب است، هم‎چنین باید در نظر داشت این شرکت راه‎هایی را در نظر دارد (داشته است) تا این اپلیکیشن به سمت جلو به صورت پیشرفته‎تر پیش برود.

تصاویری از پتنت‎های اپلیکیشن Apple Maps و ایده‎های مربوط به آن را می‎توانید در زیر مشاهده کنید:

 

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=49695
منبع: technobuffalo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان