اپل برای حسگر اثرانگشت اولتراسونیک یک پتنت ثبت کرد

شایعات جالبی در رابطه با آیفون 8 شنیده می‎شود که در آن بعضی از افراد ادعا می‎کنند اپل در واقع ممکن است حسگر تاچ‎ آی‎دی را حذف و آن را با یک اسکنر لیزری سه‎بعدی برای شناخت چهره، جایگزین کند. بایستی برای تایید صحت این ادعا صبر کرد ولی در حال حاضر به نظر می‎رسد که اپل هم‎چنان در حال بررسی فناوری اسکن اثرانگشت است.

براساس گزارش وب‎سایت 9to5Ma، آن‎ها متوجه شده‎اند که اپل اخیرا مجوز پتنتی را به دست آورده که به نظر می‎رسد برای یک حسگر اثرانگشت اولتراسونیک است. این اولین باری نیست که وجود چنین حسگری در آیفون 8 شایعه شده ولی تبدیل شدن یا نشدن آن به یک محصول نهایی در این گوشی، مشخص نیست.

این پتنت در رابطه با بهتر بودن این حسگر به نسبت اسکنرهای چاپی معمولی صحبت می‎کند چون “آلودگی‎هایی مانند چربی، لوسیون، گرد و عبار، عرق و ذرات غذایی بر روی انگشت می‎توانند تصاویر اثرانگشت ثبت شده را مخدوش کنند که مانع این می‎شود دستگاه بررسی کننده‎ی بتواند تصویر ثبت شده از اثرانگشت را با تصویری که می‎شناسد، مطابقت دهد.”

تاکنون شایعاتی که اعلام می‎کنند اپل دکمه‎ی هوم آیفون 8 را حذف می‎کنند، پابرجا مانده‎اند. دقیقا معنای این اقدام برای امنیت بیومتریک آیفون چیست هنوز مشخص نبوده، خواه می‎خواهد سیستم شناخت چهره، اسکنر اثرانگشت اولتراسونیک یا انتقال حسگر قبلی به پنل پشتی باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=63579
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان