اپل فروش نسخه 11 اینچی مک‌بوک ایر را متوقف کرد

اپل فروش نسخه 11 اینچی مک‌بوک ایر را متوقف کرد

در رویدادی که پنج‌شنبه شب شرکت اپل میزبان آن بود، آن‎ها مک‎بوک‎ پروهای جدید خود را معرفی کردند. اهالی کوپرتینو هم‎چنین از یک نسخه‎ی 13 اینچی مک‎بوک پرو بدون نوار لمسی رونمایی کردند که به طریقی نسل بعدی مک‎بوک ایر 13 اینچی به شمار می‎رود که تنها از نظر رم، و نه سخت‎افزار دیگری، با آپگرید جزئی روبرو شده است.

با آن‎که اپل اظهار داشته بود که مک‎بوک ایر یکی از محبوب‎ترین نوت‎بوک‎های این شرکت به شمار می‎رود، به نظر می‎رسد که این شرکت این محصول را با مرگ تدریجی و خاموشی روبرو کرده است، چون بدون خبر و هیاهو فروش مک‎بوک‎ ایر 11 اینچی در وب‎سایت اپل متوقف شده است. اگر بازدیدی از وب‎سایت این برند آمریکایی داشته باشید متوجه می‎شوید که در بخش فروش تنها نسخه‎ی 13 اینچی مک‎بوک ایر به چشم می‎خورد.

این خبر به این معنا نیست که فروشندگان شخص‎‌ثالث نیز اقدام مشابهی انجام داده‎اند؛ زیرا وب‎سایت آمازون هم‎چنان به فروش آن دارد ادامه می‎دهد.

پیش از این، در تیرماه شایعاتی مطرح شده بود که تولید مک‎بوک ایر 11 اینچی ممکن است متوقف شود. پیش‎بینی‎ کننده‎ی این مسئله آقای Ming-Chi Kuo بود که شهرت خاصی در بررسی برنامه‎های اپل دارد. احتمال این وجود دارد که اپل مک‎بوک 12 ایچی خود را جایگزین مک‎بوک ایر 11 اینچی کند و اگر بخواهیم صادق باشیم، جای تعجب نخواهد داشت که مک‎بوک 13 اینچی فاقد نوار لمسی نیز در آینده جایگزین مک‎بوک ایر 13 اینچی شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=55191
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان