اپل فرآیند تولید عینک‎های واقعیت‎افزوده را تسریع می‎بخشد

اپل مدت زمان زیادی است که علاقه‎ی خود را به دنیای واقعیت‎افزوده نشان می‎دهد و با در نظر گرفتن این‎که این شرکت لذت واقعیت‎مجازی را در اختیار کاربران آیفون قرار نداده است، شاید به فناوری دیگری توجه‎ بیشتری دارد. براساس گزارش جدیدی که منتشر شده است اپل حال قصد دارد “با افزایش تلاش‎های خود” منابع بیشتری را به منظور توسعه‎ی ایده‎ای به کار بگیرد تا از یک پروژه‎ی تحقیقاتی به یک محصول واقعی برای مصرف‎کننده تبدیل شود.

نشریه‎ی Financial Times گزارش می‎دهد که پروژه‎ی ساخت عینک‎های واقعیت‎افزوده اپل از پروژه‎ی تیتان این شرکت که برای ساخت ماشین‎های خودران بوده پیشی جسته است. حال بعد از آیفون می‎توان واقعیت‎افزوده را اولویت اصلی اهالی کوپرتینو دانست.

گزارش‎های قبلی به این قضیه اشاره می‎کردند که این شرکت همکاری با شرکت کارل زایس برای ساخت یک جفت عینک سبک AR را شروع کرده است. این عینک‎ها بایستی با دستگاه دیگری همانند با آیفون ارتباط برقرار کرده تا عملکرد خود را نشان دهند. ادعا شده است که اپل صدها مهندس را برای کار بر روی این پروژه استخدام کرده است.

با این وجود، این شرکت در رابطه با اهداف خود در حوزه‎ی واقعیت‎افزوده چیزی را نه رد و نه تایید کرده است. خود این گزارش با نقل قول از منابع آشنا با برنامه‎های اپل اعلام می‎کند حتی با آن‎که این شرکت اقدام به عملی‎سازی این پروژه کرده است ولی بیشتر از یک سال با رونمایی از این محصول فاصله داریم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=63576
منبع: ubergizmo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان