اپل تنها اجازه پنهان کردن اپلیکیشن‌های پیش‌فرض iOS 10 را می‌دهد، نه حذف آن‌ها!

اپل تنها اجازه پنهان کردن اپلیکیشن‌های پیش‌فرض iOS 10 را می‌دهد، نه حذف آن‌ها!

در خبرها گفته شده بود که اپل به کاربران دستگاه‎های خود قدرت این را می‎دهد که بتوانند اپلیکیشن‎های بومی موبایل را در iOS حذف کنند، حالا این شرکت گفته خود را در یک صفحه‎ی پشتیبانی رسمی تایید کرده و در آن به توصیف جزئیات این قابلیت برای افرادی که به محک نسخه‎ی بتای iOS 10 می‎پردازند، پرداخته است. ولی چیزی که در این صفحه بدان اشاره نشده  این است که شما واقعا نمی‎توانید اپلیکیشن‌های پیش‌فرض iOS 10 را حذف کنید، بلکه شما تنها می‎توانید آن‎ها را از صفحه‎ی home گوشی خود پاک کنید. زمانی که شما یک اپلیکیشن بومی را از iOS 10 پاک می‎کنید، تنظیمات خود را از دست می‎دهد و هرگونه داده‎هایی که در آن دارید پاک می‎شود. ولی طبق گفته‎ی رئیس ارشد بخش مهندسی نرم‎افزاری اپل، فایل باینری آن هم‎چنان در سیستم‎عامل شما باقی خواهد ماند حتی اگر نتوانید دیگر آیکون آن را مشاهده کنید.

با آن‎که این خبر به اندازه‎ی کافی نمی‎تواند برای افراد بیزار از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض iOS 10 خوب باشد، ولی باید اشاره داشت احتمالا تاثیری بر روی نحوه‎ی استفاده‎ی شما از دستگاه‎تان نخواهد گذاشت، چون اپل اشاره می‎کند که اپلیکیشن‎های از پیش‎بارگذاری شده‎ی این شرکت فضایی کمتر از 150 مگابایت را اشغال می‎کنند و حافظه‎ی زیادی را از گوشی شما به خود اختصاص نمی‎دهند. نیازی به گفتن نیست که اگر تصمیم‎تان عوض شود، هم‎چنان باید آن‎ها را از اپ استور دوباره دانلود کنید، به همین منظور این شرکت نسخه‎ای از آن‎ها را روی آی‎تیونز قرار می‎دهد.

به هرحال، صفحه‎ی پشتیبانی اپل هم‎چنین یک‎سری پیچیدگی احتمالی را در زمان پاک کردن بعضی از برنامه‎های خاص مطرح می‎کند. به عنوان مثال، اگر سعی در پاک کردن اپلیکیشن Watch در زمانی که با یک ساعت‎هوشمند در ارتباط است داشته باشید، iOS از شما می‎خواهد ابتدا این ارتباط را قطع کنید. شما نمی‎توانید اپلیکیشن موزیک را حذف کنید و در  CarPlay از آن استفاده کنید و یا ناتیفیکیشن اپلیکیشن‎های سهام و هواشناسی دریافت کنید، اگر آن‎ها را پاک کنید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=43582
منبع: engadget

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان