برای کاربران اکو و گوگل‌هوم آگهی‌های صوتی پخش می‌شود

پیش از این شاهد انتشار انبوه آگهی‌های متنی و ویدئویی برای کاربران اینترنت بودیم، اما در حال حاضر نوع دیگری از آگهی‌های تبلیغاتی منتشر می‌شود. حالا برای کاربران دستیارهای صوتی هوشمند مانند گوگل‌هوم و دستگاه اکوی آمازون، آگهی‌های صوتی پخش می‌شود.

اما مشکل اینجاست که این آگهی‌ها بدون هماهنگی کاربران و به طور ناخواسته از بلندگوهای هوشمند اکو یا گوگل‌هوم پخش شوند و از این طریق حریم شخصی و آسایش کاربران نقض شود.

در همین راستا، کارشناسان اظهار دارند با اینکه این روش تبلیغاتی می‌تواند برای رساندن پیام‌ها به کاربران به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد، اما امکان دارد تواند میلیون‌ها نفر را از استفاده از اکو یا گوگل‌هوم بیزار کند.

به عقیده کارشناسان، با افزایش استفاده از بلندگوهای صوتی هوشمند تبلیغات بر روی این محصولات نیز افزایش می‌یابد. تا به حال مواردی از پخش این آگهی‌های عموما 15 ثانیه‌ای اتفاق افتاده و در قالب آنها تبلیغاتی با موضوع مواد غذایی پخش گردید.

در حال حاضر شرکت‌های تبلیغاتی با هدف ایجاد تنوع و خلاقیت در تبلیغات با گوگل و آمازون در حال مذاکره هستند تا از ایجاد دلزدگی در کاربران جلوگیری کنند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65321
منبع: farsnews

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of