عرضه پلیر بلو استکس برای کاربران سیستم عامل مک اپل

همانطور که می‌دانید کمپانی آمریکایی بلو استکس در زمینه اجرای برنامه‌های سیستم عامل اندروید بر روی پلتفرم‌های پی‌سی و مکینتاش در حال فعالیت است. اخیرا این کمپانی بعد از تست نسخه‌های آلفا و بتای پلیر جدید خود در زمینه اجرای برنامه‌های اندرویدی بر روی سیستم عامل مکینتاش که از سال 2012 این روند در حال اجرا بود، در نهایت توانست با موفقیت آن را به پایان رسانده و از نرم‌افزار جدید خود بهره‌برداری به عمل آورد. قبل از این، کاربران طرفدار برنامه‌ها و مخصوصا بازی‌های اندرویدی، بدلیل نا‌کافی بودن ابعاد صفحه نمایش خود یا بعضی مسائل دیگر مجبور بودند که برنامه‌های دلخواه خود را بر روی محیط ویندوز پی‌سی اجرا کنند. اما هم اکنون کاربران سراسر جهان می‌توانند برنامه‌های مورد علاقه اندرویدی خود را بر روی سیستم عامل مکینتاش شرکت اپل اجرا کرده و از کار کردن با برنامه‌های اندرویدی در نمایی بزرگ‌تر لذت ببرند.

پلیر بلو استکس تنها یک برنامه مجری ساده برای اپلیکیشن‌های اندرویدی نمی‌باشد بلکه این برنامه با سیستم عامل پی‌سی کاربر یک‌پارچگی بسیار بالایی داشته و در کنار آن با انواع مختلف سخت‌افزار‌های پی‌سی کاربر هماهنگی خاصی دارد. کاربر در نسخه رایگان این پلیر می‌تواند تقریبا تمامی برنامه‌های اندروید مبتنی بر معماری x86  ARM و یا تکنولوژی  Android TV را به سیستم عامل مکینتاش خود آورده و این کار از طریق انتقال موبایل به دسکتاپ انجام می‌شود. البته مسیر به اشتراک‌گذاری محتوا نیز با روال عادی خود در همین دستگاه‌ها قابل انجام خواهد بود. پشتیبانی کامل از موس و کیبورد کامپیوتر و همچنین پشتیبانی از فرمان‌های حرکتی pinch و zoom با استفاده از پَد دستگاه قابل انجام خواهد بود.

وجود بلو استکس بر روی سیستم‌های مک از این جهت ارزش خود را نشان می‌دهد که شاهد صفحه نمایش رتینای اپل بر روی این دستگاه‌ها هستیم و در طرف دیگر، میکروفون و دوربین و پردازنده گرافیکی این سیستم جای حرفی باقی نخواهد گذاشت. اما بهترین ویژگی این برنامه که بسیاری از کاربران مک را به استفاده از آن مجبور خواهد کرد، خاصیت دانلود اپلیکیشن‌های اندرویدی به طور مستقیم از برنامه‌ Google Play اندرویدی می‌باشد. این موضوع مثل این است که صاحب یک دستگاه اندرویدی بوده و در حال دانلود و یا اجرای برنامه‌های اندرویدی هستید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط این کمپانی، هم اکنون تعداد کاربران ویندوزی این پلیر به 90 میلیون عدد رسیده است و انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک و با انتشار این پلیر برای کابران سیستم عامل مک، به طور قابل توجهی به تعداد کاربران این پلیر افزوده شود. در حالی که هنوز از میزان کاربران اپل که مایل به کار کردن با برنامه‌های اندرویدی و یا دانلود از Google Play هستند اطلاعات دقیقی وجود ندارد اما مسلما کاربران بسیاری زیادی هستند که هیچگونه دستگاه اندرویدی نداشته و از گشت و گذار در میان گستره عظیمی از اپلیکیشن‌های اندرویدی لذت خواهند برد.

در پایان می‌توانید اپلیکیشن پلیر بلو استکس را از این لینک دانلود کنید.

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان