BMW، چراغ های برقی را معرفی کرده است که می تواند خودروهای الکتریکی را شارژ کند

خودروهای الکتریکی برای افرادی مناسب است که در شهر های پر جمعیت زندگی می کنند و به سبب جمعیت زیاد، مسیرها را با سرعت کمتری طی می کنند و استفاده کردن از خودروهای الکتریکی در این مسیرها، کاربردی تر از خودروهای شهری می باشد. و مهم ترین موضوعی که در این میان وجود دارد و بسیاری از دارندگان خودروهای الکتریکی را درگیر کرده است، این است که چگونه خودروهای خود را شارژ کنند.

شرکت آلمانی BMW در طی یک خبر، از طرج جدید خود برای چراغ خیابان ها پرده برداری کرده است، طرحی که شهروندان را قادر می سازد تا خودروهای الکتریکی خود را در خیابان شارژ کنند. این سیستم جدید که Charge and Light نام دارد در برخی مکان ها که با نام ChargeNow مشخص شده اند، قرار دارند. در این سیستم، شارژر خودرو به صورت مستقیم به تیر چراغ برق متصل شده است و دارندگان خودروهای الکتریکی می توانند در شب ها، از این چراغ ها جهت شارژ خودروی خود استفاده کنند که باعث می شود از ترافیک و شلوغ شدن بیش از حد خیابان ها جلوگیری شود.

bmw-charge-2 bmw-charge-3 bmw-charge-4

در حال حاضر، این سیستم جدید در پایگاه ها و مراکز رسمی BMW در شهر مونیخ در حال اجرا می باشد و ب ام و اعلام کرده است که این شارژر، تنها مخصوص خودروهای الکتریکی این شرکت نمی باشد و هدف اصلی آنها از راه اندازی این سیستم، کمک به مردم جهت شارژ خودروهای الکتریکی شان می باشد. البته، طبیعتا هدف BMW، فروش بیشتر خودروهای الکتریکی خود در صورت فراگیرتر شدن این خودروها می باشد…

هنوز هیچ اطلاعاتی از مدت زمانی که طول می کشد یک خودروی الکتریکی به صورت کامل شارژ شود، اعلام نشده است.

لینک کوتاه | منبع : Slashgear

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان