بازی Call of Duty: Black Ops III عنوان پرفروش‌ترین بازی سال 2015 را از آن خود کرد

بازی‌های بسیار خوبی در سال 2015 میلادی عرضه شدند که از جمله این بازی‌ها می‌توان به دو بازی بسیار محبوب و پرطرفدار Star Wars Battlefront و Fallout 4 اشاره کرد. اما این دو بازی با وجود محبوبیت بسیار بالای خود نتوانستند جایی در صدر لیست پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2015 داشته باشند چراکه بازی محبوب Call of Duty: Black Ops III توانست در صدر پرفروش‌ترین بازی‌ سال 2015 قرار بگیرد.

البته قرار گرفتن یکی از عناوین دیگر فرانچایز Call Of Duty در صدر لیست امسال جای تعجب ندارد؛‌ سال گذشته نیز یکی دیگر از عناوین این فرانچایز Call of Duty: Advanced Warfare توانسته بود در صدر جدول لیست پرفروش‌ترین بازی‌های سال 2014 قرار بگیرد. در واقع با سالی که گذشت فرانچایز Call Of Duty برای هفتمین سال پیاپی به عنوان پرفروش‌ترین فرانچایز سال انتخاب می‌شود. بااین وجود آمار فروش این فرانچایز تاکنون به 250 میلیون نسخه رسیده که تاکنون هیچ فرانچایزی در بازی‌های رایانه‌ای به این آمار دست نیافته است.

یکی دیگر از نکات جالب در آمار منتشر شده وجود نسخه‌ی قبلی Call Of Duty که در سال 2014 منتشر شده در رتبه‌ی دهم است. بازی‌های دیگری که همین چند ماه پیش منتشر شدند نیز در این لیست دیده می‌شوند.

بهترین بازی سال 2015، The Witcher 3: Wild Hunt در لیست منتشر شده دیده نمی‌شود. این بازی توانست به عنوان بهترین بازی سال 2015 از نگاه منتقدان و بازیکنان انتخاب شود. البته با وجود این‌که بیشتر بازی‌بازان بازی‌های خود را به طور دیجیتالی خریداری می‌کنند دیگر کمتر می‌توان این آمار را به عنوان آمار قطعی فروش بازی‌ها در نظر داشت.

لیست ده بازی پرفروش سال 2015 را ذیلا می‌توانید مشاهده کنید:

  1. Call of Duty: Black Ops III
  2. Madden NFL 16
  3. Fallout 4
  4. Star Wars: Battlefront
  5. Grand Theft Auto V
  6. NBA 2K16 PS4, Xbox One, 360, PS3
  7. Minecraft
  8. FIFA 16
  9. Mortal Kombat X
  10. Call of Duty: Advanced Warfare

ديدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.