راه‌اندازی کمیسیون «بیگ‌دیتا» و «اینترنت اشیا» در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

آزاد معروفی، مسئول کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیاء اعلام کرد: به منظور هماهنگی، ایجاد ارتباط و پیگیری مطالبات صنفی فعالان این کسب و کار، کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا (Big Data & IoT)  در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای راه‌اندازی شد.

به گفته وی، با توجه به رشد سریع فناوری نوین «اینترنت اشیاء» و حوزه «داده‌های عظیم» در کشور و فعالیت تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها در این حوزه، ایجاد محفلی صنفی برای پیگیری مطالبات این فعالان ضرورت دارد. به همین دلیل کمیسیونی با رویکرد حفظ ارتباط دوسویه میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات و محصولات این حوزه، شکل گرفت.

معروفی اظهار داشت: اعضای این کمیسیون تمام شرکت‌های ارائه دهنده خدمات و محصولات در حوزه داده‌های عظیم و اینترنت اشیا است.

  ورود ایران به اینترنت اشیاء با سامانه پرونده الکترونیک سلامت

مسئول کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت اشیا با اشاره به خدمات و محصولات شرکت‌های ارائه دهنده گفت: این خدمات و محصولات می‌تواند شامل مواردی همچون ارائه خدمات مشاوره سازمانی و خدمات آموزشی در حوزه فناوری‌های داده‌های عظیم و اینترنت اشیا، طراحی و تولید بسترهای نرم‌افزاری، شبکه و سخت‌افزار و همچنین عرضه کنندگان و فعالان حوزه پشتیبانی محصولات در این حوزه باشند.

وی افزود: به منظور پیشبرد اهداف مدنظر، ۴ کارگروه شامل کارگروه فناوری، استانداردها، کارگروه حقوقی و تنظیم مقررات و توسعه کسب و کار در ذیل این کمیسیون، تشکیل شده است.

معروفی تصریح کرد: شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء با موانع قانونی مختلفی از جمله تعرفه مواجه هستند که در این کمیسیون می‌توانند برای رفع آن چاره اندیشی کنند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65316
منبع: mehrnews

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of