کانتر استرایک 1.6 به‌صورت غیررسمی برای اندروید پورت شد؛ آن را روی گوشی خود بازی کنید!

ما یکسری از بازی‎های کلاسیک کامپیوترهای شخصی را دیده‎ایم که برای موبایل پورت شده‎اند، از جمله بعضی برای اندروید، ولی اکثر آن‎ها شامل یک گیم پلی اشاره و لمس بوده‎اند و زیاد هیجان کافی را نتوانسته‎اند بر روی گوشی‎های موبایل انتقال دهند. پورت کردن یکی از عناوین بازی‎های تیراندازی اول شخص، از جمله بازی‎ خاطرانگیز کانتر استریک، یقینا با رویای استودیو‎ها و ناشرین بازی فاصله‎ی زیادی داشته است. و بنابراین یک تک توسعه‎دهنده به اسم آقای Alibek Omarov، وظیفه‎ی خود دانسته‎ است کاری را بکند که قبلا هیچکس انجام نداده است، یعنی ارائه‎‏ی بازی کانتر استریک 1.6 برای اندروید با تمام قابلیت‎هایش از جمله پشتیبانی از بازی کردن به صورت چند نفره.

درست همانطور که بازی DOTA به عنوان یک نسخه‎ی mod از بازی وار کرافت 3: تاج و تخت یخ زده، ارائه شد بازی کانتر استرایک هم قبل از اینکه توسط شرکت Valve ارائه شود یک mod از بازی Half-Life بود. سپس این بازی توانست قدرت رقابت با بازی‎های تیراندازی اول شخص را داشته باشد قبل از اینکه به طور کامل این ژانر را به خود اختصاص دهد. بازی کانتر استرایک 1.6 به خصوص از این نظر مهم بود که آخرین نسخه‎ای بود که قرار بود توسط شرکت Velve عرضه شود، قبل از اینکه آن‎ها برای این بازی موتور بازی جدید Source را انتخاب کردند، همان موتور بازی که در عناوین دیگری نظیر Half-Life 2, Team Fortress 2 و Left 4 Dead استفاده شده بود.

پورت کردن یکی از بازی‎های تیراندازی اول شخص از کامپیوتر شخصی به موبایل فقط به معنی اجرای آن به خوبی روی یک گوشی هوشمند همراه نیست. به خصوص، مشکل نقشه یابی کلیدهای کنترلی صفحه کلید و موس بر روی یک صفحه‎ نمایش لمسی بسیار کار مشکلی است. آقای Omarov به خصوص مجبور بوده است که صفحه‎ی نمایش را با دکمه‎های شفاف مجازی پر کند تا کمبود وجود دکمه‎های فیزیکی را جبران کند. به هرحال، با توجه به اینکه سیستم عامل اندروید است، یقینا وصل کردن یک دسته و نقشه‎یابی آن‎ها برای دکمه‎های واقعی برای داشتن یک تجربه‎ی بازی بهتر امکان پذیر است.

حتی بدون توجه به این امر، نصب بازی کانتر استرایک 1.6 بر روی دستگاه اندرویدی شما ممکن نیست به سادگی آب خوردن باشد. جای شگفتی ندارد که این بازی چیزی نیست که شما بتوانید به راحتی از گوگل پلی استور نصب کنید. بخواهیم واضح تر بگوییم، شما نیاز به دانلود یکسری فایل APK و نصب آن‎ها به صورت دستی دارید. همچنین، شما در واقع نیاز به این دارید که واقعا یک نسخه اصلی از بازی کانتر استرایک 1.6 را داشته باشید تا فایل‎های بازی را از کامپیوتر خود به گوشی‎تان کپی کنید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=39060
منبع: slashgear

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان