کانسپت جدید تایرهای Goodyear؛ تمرکز بر خودروهای خودران

هیچ اهمیتی ندارد که خودروی شما چه قدر قیمت دارد و به چه تکنولوژی‌هایی مجهز شده است، تمامی خودروهایی که این روزها تولید می‌شوند برای حرکت کردن و وارد شدن به جاده نیاز به چهار تایر دارند. در مورد سطحی که این تایرها و چرخ‌ها دارند نیز به صورت میانگین اندازه‌ای که آنها با آسفالت با آن در تماس هستند، به اندازه‌ی یک کاغذ A4 می‌باشد و این مورد حتی در سرعت‌های بسیار بالا نیز تفاوتی ندارد. به دنبال همین موضوع و با فراگیرتر شدن خودروهای هوشمند و خودران، شرکت‌های The Goodyear Tire و Rubber Company به دنبال توسعه چرخ‌های جدیدی مخصوص این اتومبیل‌ها رفته و کانسپتی جدید از این تایرها را نیز معرفی نموده‌اند.

eagle-360-640x497

نمایشگاه خودرو ژنو 2016 نیز بهترین مکان برای معرفی این تایرهای جدید بود، تایرهایی با طراحی کاملا متفاوت با هر آنچه که تا کنون دیده‌اید. شکل کروی و 360 درجه‌ی این تایرها با ویژگی‌های کلیدی همچون قدرت مانور و اتصال بالا، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این طراحی می‌تواند مهم‌تر از هر چیزی، مانور بسیار خوبی را برای خودروهای هوشمند به همراه داشته و به راحتی هر چه بیشتر حرکت خودرو کمک نماید. البته اینطور نیست که ما تنها با تایرهایی کروی‌شکل روبه‌رو باشیم، بلکه سنسورها و تکنولوژی‌های بسیار زیادی در این تایرها وجود دارند که می‌توانند به عملکرد هر چه بهتر این اتومبیل‌ها کمک نمایند.

سازندگان از طراحی این خودروها نیز هدفی جز بهبود عملکرد و همچنین اتصال و ارتباط بیشتر تایرها با جاده نداشته‌اند و سنسورهای به کار رفته در این محصولات جدید نیز می‌توانند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. البته باید اشاره داشته باشیم که این تایرها تنها طرح‌هایی مفهومی هستند که معرفی شده‌اند و باید مورد آزمایش‌های زیادی قرار بگیرند. این تایرها می‌توانند سرعت واکنش خودروها را نیز به شکل قابل توجهی افزایش داده و از خطرات احتمالی همچون تصادفات با اتوبوس‌ها که پیشتر خودروی هوشمند گوگل در آن حضور داشت، جلوگیری نمایند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=35478
منبع: UberGizmo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان