شبکه‌ی Google Fiber برای خانواده‌های کم‌درآمد به صورت رایگان عرضه می‌شود!

شاید Google Fiber پرسرعت‌ترین شبکه‌ی اینترنتی نباشد که کاربران بخواهند از آن استفاده کنند اما قیمت پایین آن نسبت به سایر سرویس‌ها، سبب شده تا توجه افراد بسیاری به این سرویس مقرون‌به‌صرفه با سرعت‌ها و پهانی باند گیگابیتی جلب گردد. حالا گوگل سعی کرده تا با عرضه‌ی سرویس اینترنت خود به صورت رایگان برای خانواده‌هایی که درآمد کمی دارند، باز هم تیتر شماره‌ی یک بسیاری از خبرگزاری‌ها باشد.

همچنین گوگل به صورت رسمی اعلام کرده که هم‌اکنون سرویس Google Fiber به صورت رسمی در شهرهای Atlanta, Durham, Nashville و Kansas City در حال عرضه بوده و خانواده‌هایی بسیاری را تحت پوشش دارد.

طبق گفته‌های گوگل، در مناطقی که Google Fiber از آنها پشتیبانی می‌کند، تعدادی زیادی از خانوارها هستند که درآمد سالیانه‌ی آنها کمتر از 30,000 دلار در سال است و متاسفانه 26 درصد از مردم کل این مناطق، به اینترنت دسترسی ندارند. و به همین دلیل، گوگل سعی دارد تا اینترنت را برای اولین بار به این خانه‌ها بیاورد اما نه به کمک سیم‌های مسی، بلکه به کمک فیبرهای نوری و اینترنت‌های بسیار پرسرعت. پس از اعلام فراخوان گوگل برای ثبت نام اینترنت، حالا 90 درصد از این خانواده‌ها ثبت نام کرده‌اند و این یعنی مردم کم‌درآمد این مناطق نیز می‌توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

این حرکت گوگل واقعا ستودنیست چرا که نه تنها این کمپانی قصد دارد تا اینترنت پرسرعت را به زندگی روزانه بیاورد، بلکه می‌خواهد آن را به صورت رایگان برای افرادی که توانایی پرداخت اشتراک را ندارند، عرضه نماید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=21568
منبع: TechnoBuffalo

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان