گوگل در حال توسعه نسخه‌ای از اندروید برای واقعیت مجازی است

گزارشات جدید چنین حکایت می‌کنند که اندروید قصد دارد پا را از گوشی های هوشمند فراتر گذاشته و به سمت هدست‌های واقعیت مجازی نیز حرکت کند.

دیروز وال‌استریت ژورنال با استناد به دو منبع که نامشان ذکر نشده بود، عنوان کرد که گروهی از مهندسان گوگل در حال کار بر‌روی توسعه نسخه‌ای از اندروید هستند، که قابلیت‌های واقعیت مجازی را پشتیبانی کند. طبق این گزارش ده‌ها مهندس مشغول کار روی این پروژه هستند که بنا به سیاست‌های گوگل احتمالا به صورت رایگان برای تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و گجت‌های پوشیدنی عرضه خواهد شد.

گوگل در پاسخ به این گزارش، توضیحات اندکی در مورد جزئیات و چگونگی عملکرد واقعیت مجازی اندروید، و اینکه چه زمانی قابل استفاده خواهد بود، منتشر کرد.

این هفته بود که در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای سان فرانسیسکو، واقعیت مجازی بحث داغ نشست‌ها شده بود. آخرین هدست تولید شده با این تکنولوژی، متعلق به شرکت Valve است که حاصل توسعه پروژه Morpheus کمپانی سونی می‌باشد.

وال استریت چنین بیان می‌کند که تیم واقعیت مجازی اندروید توسط Clay Bavor و Jeremy Doig رهبری می‌شود. Bavor نقش مهمی در پروژه مقوایی یا Cardboard گوگل داشته است تا با هزینه کم، جایگزین هدست‌های گران‌قیمتی شوند که تلفن همراه شما را به یک دستگاه واقعیت مجازی تبدیل می‌کنند. اپلیکیشن Cardboard از تابستان گذشته تا کنون بیش از 1 میلیون‌بار دانلود شده‌است.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=12410
منبع: theverge

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان