گوگل مپس برای iOS از تایم لاین پشتیبانی می‎کند

قابلیت تایم‎لاین گوگل چند وقتی می‎شود ارائه شده اما کاربران iOS از آن بی‎بهره بوده‎اند تا این‎که گوگل سرانجام تصمیم گرفته است اپلیکیشن گوگل مپس خود را آپدیت کند تا این دسته از افراد نیز بتوانند این قابلیت را در خود این اپ مشاهده کنند.

پیش از این، کاربران iOS که می‎خواستند تایم‎لاین گوگل مپس خود را مشاهده کنند بایستی از محیط وب وارد اکانت خود شده و از آن‎جا به این قابلیت دسترسی داشته باشند. حال عرضه‎ی آپدیت جدید این اپ باعث می‎شود که آن‎ها با سوایپ به سمت راست از داخل اپلیکیشن گوگل مپس منوی مربوط را بالا کشیده و از آن‎جا به این قابلیت دسترسی داشته باشند.

برای آن دسته از افرادی که با این قابلیت آشنا نیستند می‎بایست بگوییم، تایم‎لاین قابلیتی در گوگل مپس است که به طور کلی حرکات کاربر را دنبال می‎کند و محل‎هایی که بوده است را نشان می‎دهد. با آن‎که از نظر ما این قابلیت اندکی ترسناک و حمله به حریم خصوصی به شمار می‎رود، ولی به یاد داشته باشید همواره امکان غیرفعال سازی آن وجود دارد. گرچه گوگل همواره از این قابلیت بیشتر به عنوان یک ابزار یادآوری یاد کرده است که کاربر می‎تواند متوجه شود هفته‎ی پیش کجا بوده، در چه رستورانی غذا خورده است و غیره.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65159
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of