گوگل با درآمد 17.7 میلیارد دلاری در سه ماهه‌ی دوم سال 2015، رکورد بازار بورس را زد

گوگل در جدیدترین گزارش خود نتایج مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم 2015 را منتشر کرده که نشان می‌دهد بر خلاف بسیاری از کمپانی‌های دیگر، گوگل همچنان در حال رشد است. گوگل در سه ماهه‌ی دوم سال 2015 و تا پایان ماه ژوئن حدود 3.93 میلیارد دلار سود خالص دریافت کرده و 17.7 میلیون دلار درآمد داشته است. این آمار نشان از پیشرفت 17 و 11 درصدی نسبت به سال گذشته می‌دهد.

می‌توان گفت که اکثر درآمد کسب شده توسط این کمپانی توسط شبکه‌ی تبلیغاتی این شرکت به دست آمده است. 12.4 میلیارد دلار از وب سایت‌های مربوط به گوگل و 3 میلیارد دلار مربوط به وب سایت‌هایی که با گوگل همکاری می‌کنند کسب شده.

با توجه به آمار به دست آمده، گوگل هم اکنون 69.8 میلیارد دلار سرمایه دارد. این آمار افزایش 9 میلیارد دلاری را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. میزان مالیات این شرکت تنها 21 درصد بوده و از بسیاری از شرکت‌های مطرح آمریکایی کم‌تر می‌باشد. حال گوگل در این مدت حدود 57 هزارنفر نیز استخدام کرده و باز هم افزایش 8500 نفری را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

این آمار باعث شد تا گوگل حسابی در بورس آمریکا مورد بحث قرار بگیرد و سهام این شرکت افزایشی 16 درصدی را تجربه کند. بنابراین با این افزایش گوگل توانست به تنها شرکت آمریکایی تبدیل شود که در عرض یک روز به چنین آماری دست می‌یابد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=21379
منبع: techspot

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان