نرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

گوگل مجددا طراحی ایموجی‎ها را برای اندروید O تغییر می‎دهد

اگر از یک نکته بتوانید مطمئن شوید که در یک نسخه‎ی جدید از اندروید یقینا پیدا خواهید کرد، مجموعه‎ی جدید ایموجی‎ها است. در اندروید نوقا، گوگل کل این مجموعه را با نسخه‎ی اصلاح‎شده‎تری از ایموجی حبابی‎ شکل همراه کرد که معرفی آن با اندروید 4.4 صورت گرفت و از آن زمان به بعد همواره تغییر کرده است. این تغییر طراحی در اندروید 7.0 از نظر نشان دادن حالت صورت بیشتر مشابه با کاری بود که اپل با مجموعه ایموجی‎های iOS انجام داد که در حال حاضر محبوب‎ترین ایموجی‎های متداول استفاده شده به شمار می‎روند.

در اندروید O این غول دنیای اینترنت یک گام فراتر برداشته و شکل حبابی را به طور کامل با مجموعه ایموجی‎های دایره‎ای شکل عوض می‎کند تا به نسبت طراحی‎های اپل حتی بیشتر نزدیک شود. وب‎سایت Emojipedia نگاهی ویژه به برخی از ایموجی‎هایی که می‎توانیم در نسخه‎ی نهایی اندروید O مشاهده کنیم انداخته است از جمله پشتیبانی از کاتالوگ کاراکترهای اموجی 5.0 که شامل ایموجی جدید از یونیکد 10.0 می‎شود.

تغییر مهمی که در این‎جا در این صورتک‎های زرد رنگ دیده می‎شود استفاده از یک طراحی دایره‎ای شکل کامل است که به شکل کاملی از طراحی اصیل یونیکد اپل تقلید می‎کند. در حالی‎که ایموجی‎های فعلی حبابی شکل یقینا طرفدارانی برای خود دارند، اما در جهان ایموجی‎های دایره‎ای شکل تنها یک طرح کلی محسوب می‎شدند و اکثر افراد به طراحی دایره‎ای شکل پایبند بودند. تغییر به یک طراحی دایره‎ای شکل می‎تواند باعث شود آن‎‏ها زمانی که بین دستگاه‎های متعلق به پلت‎فرم‎های متفاوت یا حتی شرکت‎های مختلف اندرویدی ارسال می‎شوند، به دنبال ترجمه یک‎شکل‎تر به نظر آیند.

  پخش زنده رویداد بزرگ گوگل و مراسم معرفی جدیدترین محصولات

طراحی‎های جدید بافت و سایه‎زنی بیشتری با خود به همراه دارند به نحوی که افکت سایه یک ظاهر سه‎بعدی به آن‎ها می‎دهد که ما بین ظاهر بارزتر سه‎بعدی مجموعه ایموجی اپل و یا مجموعه‎ ایموجی‎های دارای ظاهر تخت مایکروسافت و توئیتر قرار می‎گیرد. جفت طراحی‎های مذکور بیشتر به طراحی اپل نزدیک شده‎اند تا مجموعه‎های دیگر.

Android O هم‎چنین شامل دیگر ایموجی‎های تغییر یافته نیز می‎شود اما تفاوت‎ها ظاهرا بارز نیست، حداقل در بین تعداد اندکی که در اختیار ما قرار دارد. گرچه، نکته‎جالب این است که این نسخه از سیستم‎عامل اندروید پشتیبانی از یونیکد 10 را با خود دارد، بنابراین ایموجی‎ صورتی که دست خود را بر دهان دارد، یا ایموجی دارای چشمان ستاره‎ای شکل و در حال استفراغ در اختیار همه قرار خواهند قرار گرفت.

نکته‎ی جالب دیگر این است که گوگل با اندروید O پشتیبانی از کتابخانه‎ی EmojiCompat برای توسعه‎‎دهندگان را به همراه خواهد آورد تا به آن‎ها اجازه دهد این کتابخانه را در اپلیکیشن‎های خود لحاظ کنند تا مهر تاییدی بر این اطمینان باشد که اپلیکیشن‎های آن‎ها همواره تمامی آخرین ایموجی‎هایی که در یک نسخه‎ی جدیدتر اندروید موجود خواهند بود را نشان می‎دهند. به عبارت دیگر دیگر نیازی نیست منتظر شوید که گوشی شما نسخه‎ی جدید اندروید را به منظور مشاهده‎ی ایموجی جدید در اپ پیام‎رسانی محبوب خود دریافت کند، اگر البته طراح آن اپلیکیشن این کتابخانه را به کار گرفته باشد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *