اپلیکیشن جیمیل گوگل با تدابیر امنیتی ضد فیشینگ به‎روزرسانی می‎شود

گوگل اعلام کرده است که از این هفته، کاربران جیمیل یک قابلیت امنیتی جدید در دستگاه‎های اندرویدی دریافت می‎کنند با این هدف که ایمیل‎های آن‎ها به نسبت قدیم با امنیت بیشتری همراه شود. زمانی که نسخه‎ی به‎روزرسانی شده‎ی جیمیل در دستگاه اندرویدی شما نصب شود، این اپلیکیشن هرگونه لینک مشکوک را که روی آن کلیک خواهید کرد، بررسی می‎کند.

اگر وب‎سایتی که قصد بازدید از آن را دارید واقعا مشکوک باشد، پیام هشداری دریافت خواهید کرد که بایستی به حفظ امنیت اکانت جیمیل شما کمک کند.

در متن این هشدار آمده است:

“وب‎سایتی که شما قصد بازدید دارید به عنوان شیاد شناخته شده است تا شما را به منظور فاش‎سازی اطلاعات مالی، شخصی و سایر اطلاعات حساس فریب دهد.”

یقینا این قابلیت‎های امنیتی هرگز صد در صد ایمن نیستند، بنابراین هم‎چنین زمانی که به دنبال مشاهده‎ی یک سایت کاملا بی‎خطر هستید، ممکن است آن‎ها را دریافت کنید.

حتی گوگل اشاره کرده است که با آن‎که تمامی ایمیل‎های آلوده شده ممکن است خطرناک نباشند، ولی پیشنهاد می‎شود در خصوص کلیک کردن بر روی لینک‎های موجود در پیام‎هایی که 100 درصد در رابطه با آن‎ها مطمئن نیستید، مراقب باشید. به طور کلی، این به‎روزرسانی در اختیار کاربران جیمیل یک ابزار امنیتی خواهد گذاشت که به آن‎ها اجازه می‎دهد از اقدامات فیشینگ و کلاه‎برداری اجتناب کنند.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=66453
منبع: phonearena

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of