پروژه‌ی بالون گوگل – اینترنت برای همه – تقریبا آماده شده‌است

پروژه‌ی بالون گوگل یا The Project Loon، یگی از برنامه‌های شرکت گوگل می‌باشد که مدت زیادیست ذهن افراد بسیاری را به خود مشغول کرده است. به تازگی تیمی که بر روی این پروژه کار می‌کنند، ویدئویی جدید از این پروژه را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند که به برخی از سوالات کاربران پاسخ داده می‌شود.

این تیم از موفقیت‌های خود در توسعه‌ی بالون‌ها خبر داده و حالا گوگل می‌تواند یک بالون را تنها در عرضه چند ساعت بسازد و دیگر چندین روز زمان را برای آن صرف نکند. بالون‌های فعلی شرکت گوگل، می‌توانند تا 100 روز در آسمان باشند و سرعت عمل گوگل در تولید این بالون‌ها، سبب خواهد شد تا چندین هزار بالون در ابتدای کار به آسمان فرستاده شوند. اینترنتی که قرار است به اشتراک گذاشته شود نیز به کمک شرکت‌های محلی فراهم‌کننده‌ی شبکه‌ی LTE در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

تا این لحظه، دو سال از آغاز این پروژه گذشته و بسیاری از افراد این سوال را می‌پرسند که “آیا این کار انجام خواهد شد؟”. این ویدئو دقیقا در پاسخ به همین موضوع منتشر شده و اینطور که به نظر می‌رسد، این پروژه عملی خواهد بود. این بالون‌ها می‌توانند سیگنال‌های اینترنت را با حرکت معلق خود در هوا، به جاهایی هدایت کنند که امکان رسیدن اینترنت به آن مکان‌ها وجود ندارد.

هنوز تاریخ مشخصی در مورد زمان فرستادن این بالون‌ها و مناطق ارسالی مشخص نشده اما می‌توانیم مطمئن باشیم که پروژه‌ی جدید گوگل جواب می‌دهد.

[aparat]http://www.aparat.com/v/r63YX[/aparat]

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=16435
منبع: Engadget

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of