خودروهای بدون سرنشین گوگل از تابستان امسال وارد خیابان‌ها خواهند شد

تابستان امسال برای اولین بار، شاهد حضور خودروهای بدون سرنشین گوگل در خیابان‌ها خواهیم بود. این خبری بود که آقای Chris Urmson، مدیر این پروژه در وبلاگ گوگل اعلام کرد. البته باید بدانید که این خودروها در سراسر آمریکا حضور پیدا نخواهند کرد و تنها در California و Mountain View، مکان‌هایی که به مقر اصلی گوگل نزدیک‌تر است، شاهد حضور این خودروها خواهند بود.

با اینکه حداکثر سرعت این خوردوها، 25 مایل بر ساعت خواهد بود اما رانندگانی جهت حفظ امنیت، همراه این خودرو حرکت می‌کنند تا مشکلی وجود نداشته باشد. و جالب است بدانید که بر خلاف عقیده‌ی شرکت گوگل در مورد سیستم‌های به کار رفته در خودروهای هوشمند، این خودروی بدون سرنشین همراه با پدال گاز، پدال ترمز و فرمان، ساخته شده است.

سیستم به کار رفته در این خودرو نیز مشابه با سیستمی خواهد بود که پیشتر در نمونه‌ی آزمایشی و مفهومی Lexus RX450h دیده بودیم. آقای Urmson در مورد حافظه‌ی این سیستم‌عامل ادعا کرده که بیش از 1 میلیون مایل در برنامه‌ی این خودرو جای گرفته که معادل با 75 سال تجربه‌ی رانندگی برای افراد عادی می‌باشد. در ادامه، آقای Urmson اعلام کرده که تمایل زیادی به واکنش مردم داشته و دوست دارد بداند که آنها در مورد خودروهای هوشمند، چه فکر می‌کنند. همچنین، بهترین آزمایش برای این خودروی بدون سرنشین، حضور در مکان‌های عمومی می‌باشد. اگر نتایج به دست آمده رضایت‌بخش باشد، در سال‌های آینده این امکان به وجود خواهد آمد که برنامه‌هایی برای حرکت خودکار خودروها را برای سایر اتومبیل‌ها، در اختیار افراد قرار دهیم تا خودروی آنها همانطور که دوست دارند، حرکت کند.

جالب است بدانید که هفته‌ی گذشته، خودروهای بدون سرنشین گوگل که در خیابان‌ها حضور داشته‌اند در بیش از 11 تصادف سهیم بوده‌اند! البته گوگل معتقد است که در هیچ کدام از این تصادفات، خودروهای گوگل مقصر نبوده‌اند. با این وجود، آزمایش کامل این خودروهای بدون سرنشین می‌تواند امتحان بسیار خوبی برای گوگل باشد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=18718
منبع: TheVerge

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان