با آسیب‌پذیرترین نرم‌افزارهای کاربردی ایران آشنا شوید!

جدول آخرین به روزرسانی‌ها و آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزارهای پرکاربرد در کشور توسط مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای منتشر شد.

در گزارش مذکور که مربوط به آبان ماه سال جاری است، آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزارهای کاربردی در چند دسته مورد بررسی قرار گرفته‌اند که عبارتند از: سرویس دهنده‌های وب و پست الکترونیک، سیستم‌های عامل، محیط‌های برنامه‌نویسی، مرورگرهای اینترنت، مجازی سازی، تجهیزات شبکه، دیواره‌های آتش و ضدبدافزار و نرم افزارهای کاربردی.

در بخش آسیب پذیری سطح دسترسی در سرویس دهنده‌های وب و پست الکترونیک، مایکروسافت SQL SERVER و ISC BIND بررسی شده است. در همین حال مایکروسافت EXCHANGE SERVER با استناد ارسال یک ایمیل دارای پیوست جعلی به یک سرویس دهنده آسیب‌پذیر، شناسایی شده است.

2

3

در بخش دیگر این گزارش که مربوط به سیستم عامل بود، ۱۸ آسیب پذیری در ویندوز شناسایی شده و سهم آسیب پذیری‌های هر کدام از سیستم عامل‌های لینوکس و اندروید یک مورد بوده است.

4

5

6

7

در بخش محیط‌های برنامه نویسی نیز بیشترین آسیب پذیری مربوط به برنامه‌های جوملا و DRUPAL بود و مرورگرهای اینترنتی اینترنت اکسپلورر، مایکروسافت EDGE ، گوگل کروم و فایرفاکس موزیلا نیز آسیب پذیری با سطح زیاد داشته‌اند.

8

9

10

بیشترین آسیب پذیری در بخش تجهیزات شبکه و فایروال‌ها و ضدبدافزارها نیز به سیسکو ASR تعلق داشت.

11

12

در بخش نرم افزارهای کاربردی، آفیس مایکروسافت، ادوب ریدر و نرم افزار گرافیکی NVIDIA دارای بیشترین آسیب پذیری بوده‌اند.

13

14

مرکز ماهر با اعلام این آسیب پذیری‌ها، آخرین نسخه پایدار این نرم‌افزارها را نیز اعلام کرده است.

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان