مکانیزم جدید گوگل برای مقابله با تبلیغات تمام صفحه

گوگل در سال گذشته تاکنون تغییراتی را در بخش موتور جستجوی خود انجام داده است. از جمله مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده، در اولویت قرار گرفتن وبسایت‌هایی می‌باشد که از گوشی‌های هوشمند پشتیبانی کامل داشته و با توجه به سایز گوشی، طرز به نمایش در آمدن سایت فرق می‌کند. بنابراین سایت‌هایی که هنگام کار با گوشی هوشمند فونت مناسب‌تری را داشته باشند و بتوان به راحتی با آن‌ها کار کرد در اولویت جستجو قرار می‌گیرند.

حال گوگل باز هم تغییر دیگری را در موتور جستجوی خود ایجاد کرده است. از این پس اگر هنگامی که بر روی سایت مورد نظر خود کلیک کنید، تبلیغاتی همچون نصب برنامه‌های گوشی هوشمند به صورت فول اسکرین به نمایش در بیاید، گوگل  این سایت‌ها را در اولویت آخر جستجو قرار می‌دهد.

این ویژگی از اول ماه نوامبر اغاز می‌شود و گوگل اینگونه سایت‌ها را  سازگار با گوشی هوشمند (Mobile-Friendly) نمی‌داند. بنابراین سایت‌هایی که با تبلیغات به صورت فول اسکرین از شما پذیرایی کنند کمتر در جستجو‌های گوگل به چشم خواهند آمد.

طبیعتات تبلیغات کوچک و تبلیغاتی که تمامی نمایشگر گوشی را اشغال نکند از نظر گوگل دچار مشکل نمی‌باشد. حتی تبلیغات فول اسکرینی که بعدا در کلیک‌های بعدی وبسایت به نمایش درآید باز هم از نظر گوگل مشکلی ندارد. گوگل تنها به تلیغاتی ایراد می‌گیرد که در همان کلیک اول به نمایش درآیند و باعث ایجاد مزاحمت برای کاربر شود.

باید دید تغییراتی که گوگل در موتور جستجوی خود ایجاد می‌کند باعث می‌شود که کاربران راحت‌تر به وبگردی بپردازند یا این که روش‌های جدیدی برای تبلیغ برنامه‌ها پیدا می‌شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=24822
منبع: techspot

ديدگاه کاربران

 • Armin

  به نظر من کلا باید این برنامه پاپ آپ کنسل بشه.سایت های ایرانی پر شده از این تبلیغاتای پا-آپ.یادمه یکبار یک سایتی رو باز کردم تا 10 دقیقه نزدیک 30 تا پنجره پاپ-آپ باز شد مجبور شدم از تسک منیجر مرورگرو ببندم!!!!!!!!!!!!!!!

  • mohammad72

   سلام آرمین جان
   درسته خیلی اذیت میکنن بعضی سایتا
   این مدل تبلیغات، اصلا مورد قبول گوگل و … نیست و در عین حال، مزیت های زیادی برای کسانی که اجاره میدن اون رو یا اون رو اجاره میکنن داره
   مثل افزایش مستقیم بازدید سایت و ورود مستقیم کاربران به سایت دوم، بدون اینکه بخوان … که خب برای همین قیمت های خیلی بالایی هم دارن

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان