آموزش: چگونه IMEI و سریال‌نامبر دستگاه iOS خود را پیدا کنیم؟

دستگاه iOS شما دارای چندین هویت عددی مرتبط با آن است. دوتا از مهم‎ترین‎های آن‎ها عبارت‌اند از سریال نامبر دستگاه و عدد شناسه بین‌المللی تجهیزات موبایل (IMEI). شما می‎توانید از هردو به‌منظور شناسایی گوشی خود زمانی که قصد فرستادن برای تعمیر، فعال‎سازی یا غیر فعال‎سازی دستگاه‎ها را دارید یا حتی می‎خواهید گزارش گم‌شدن یا سرقت دستگاه‎ خود را بدهید، استفاده کنید.

325x578ximie_1.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.uRgz_-5V3s

در صفحه‎ی تنظیمات General آهسته روی گزینه‎ی About ضربه بزنید.

325x578ximie_2.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.P0B3mQBJmW

در صفحه‎ی باز شده، اندکی به سمت پایین اسکرول کنید تا عدد سریال نامبر و عدد IMEI دستگاه خود را مشاهده کنید. در دستگاه‎های دارای صفحه‎ی نمایش 6 اینچی و بزرگ‌تر، شما کل عدد IMEI را لیست شده خواهید دید. در دستگاه‎های دارای صفحه‎ی نمایش کوچک‌تر، این عدد ممکن است در سمت راست به‌صورت نصف و نیمه باشد، ولی با ضربه زدن روی آن به‌صورت آهسته کل عدد شناسه را مشاهده خواهید کرد.

325x578ximie_3.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.u_Ha2UiJpE

به‌دنبال پیدا کردن آن‎ها، این اعداد را برای رجوع کردن در آینده به آن‎ها یادداشت کنید و یادداشت خود را در جای امنی بگذارید. حتی بهتر است که از این صفحه (با ترکیب کلید‎های پاور و home) تصویری بگیرید و آن را به دستگاه دیگری ارسال کنید تا حتی اگر گوشی شما آسیب دید یا گم شد آن را داشته باشید.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=39491
منبع: howtogeek

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان