هوآوی علت کندی عملکرد برخی گوشی‎های P10 را توضیح می‎دهد

اخیرا به نظر می‎رسد برخی از کاربران گوشی‎های P10 و P10 پلاس شرکت هوآوی شکایاتی نسبت به این قضیه ابراز داشته‎اند که سرعت مموری دستگاه‎های آن‎ها در حد چیپ‎های eMMC 5.1 بوده است در حالی‎که پرچم‎دارهای جدید این برند چینی ظاهرا بایستی چیپ‎های UFS 2.0 یا 2.1 داشته باشند که به مراتب سرعت خواندن داده‎های آن‎ها بالاتر است.

بنابراین علت این تناقض چیست؟ مشخص شده که دلیل آن استفاده از چیپ‎های متفاوت است و ظاهرا یک کسری وجود داشته که هوآوی را مجبور کرده است از داشته‎های خود استفاده کند. مدیرعامل گروه تجاری هوآوی آقای ریچارد یو در پستی در شبکه‎ی اجتماعی Weibo چین این توضیح را داده است.

گرچه او ادعا می‎کند که عملکرد و تجربه در دنیای واقعی از طریق بهینه‎سازی سخت‎افزاری و نرم‎افزاری حفظ شده است، یعنی بدون توجه به چیپ استفاده در گوشی کاربر، همان تجربه بایستی در اختیار او قرار داده شود. بایستی خاطرنشان کنیم که براساس نتایج بنچمارک‎ها، گوشی‎های دارای چیپ‎های eMMC 5.1 سرعت خواندن داده‎ها در حد 250 مگابیت در ثانیه داشتند در حالی‎که در رابطه با چیپ‎های UFS 2.0 یا 2.1 این ارقام 550 با 750 مگابیت در ثانیه بود.

بسته به دقت کاربر و نوع اپلیکیشن‎هایی که استفاده می‎کند این تفاوت مشخص می‎شود. اگر اپلیکیشن مورد نظر سنگین باشد احتمالا این اختلاف به چشم می‎آید ولی در اموری مانند گردش در وب و یا فقط ارسال پیام در اپلیکیشن‎های پیام‎رسانی چیزی مشخص نیست.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65449
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of