اینستاگرام به مبارزه با اکانت‎های جعلی می‎رود

وجود حساب‎های جعلی در اینستاگرام مبحث جدیدی نیست و اگر یکی از کاربران همیشگی این رسانه‎ی اجتماعی هستید، شاید متوجه باشید که هر از چند گاهی با اکانت‎های عجیب خالی یا حساب‎هایی مواجه می‎شوید که با تبلیغ محصولات جنسی یا دیگر موارد شما را فالو می‎کنند. هم‎چنین سرویس‎هایی وجود دارند که به مشتریان خود اجازه می‎دهند تعداد فالوورها را بالا ببرند.

براساس گزارشی که وب‎سایت Business Insider می‎دهد، ظاهرا اینستاگرام از وجود این اکانت‎های جعلی کلافه شده و قصد مبارزه با آن‎ها را دارد و شروع این اقدام با بستن سرویسی به اسم Instagress است. این سرویس در بین بسیاری از افراد واقعا محبوب است که با پرداخت ماهیانه تنها 10 دلار می‎توانند فالورهای “واقعی” در اینستاگرام برای خود به دست آورند.

Instagress در قالب پستی در وب‎سایت خود می‎نویسد “اخبار بدی برای تمامی دوستداران Instagress داریم: به دنبال درخواست اینستاگرام ما مجبور به بستن خدمات تحت وب خود شده‎ایم.” با آن‎که اینستاگرام از اظهارنظر در این خصوص اجتناب کرده است، اما یکی از سخنگویان این شرکت در گفتگو با Business Insider اشاره به developer policy اینستاگرام اظهار می‎دارد که این شرکت می‎تواند جلوی توسعه‎دهندگان شخص ثالث را در فروش داده‎های اینستاگرام بگیرد.

این اولین مرتبه‎ای نیست که اینستاگرام با حساب‎های جعلی مبارزه می‎کند و اخیرا خود شرکت فیس‎بوک نیز کار بر روی اقدام مشابهی را شروع کرده است. با وجود این صحبت‎ها، اکانت‎های جعلی همواره وجود دارند ولی به نظر ما اقدامات اینستاگرام باعث می‎شود که کمتر شاهد بروز آن‎ها باشیم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=65408
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of