۹۵ میلیون مصداق غیراخلاقی در اینستاگرام مسدود شده است

محمدجواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از شناسایی و مسدود شدن ۹۵ میلیون مصداق غیراخلاقی در شبکه اینستاگرام خبر داد و گفت: در گذشته با تلاش‌های انجام شده تنها ۱.۲ میلیون مصداق شناسایی شده بود.

آذری جهرمی علاوه بر این با بیان اینکه افزایش سهم تولید محتوای داخلی از ۱۰ درصد در ابتدای این دولت به بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته، گفت: ۴۰ درصد محتوای مورد استفاده کاربران اینترنت در ایران در داخل کشور تولید می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت ترانزیت اینترنت ایران تصریح کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد واردات و صادرات اینترنت عراق، ۱۰۰ درصد ارتباطات آذربایجان و نخجوان و همچنین ۳۰ درصد بازار افغانستان از طریق ایران انجام می‌شود. بعد از توافق برجام توانستیم ظرفیت ترانزیت بین‌الملل ایران را در منطقه ۵.۶ برابر کنیم. یعنی قبل از این در این حوزه ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه تبادل داشتیم که به ۵۶۰ گیگابیت برثانیه رسیده است.

وی همچنین اظهار داشت: باید در چند سال آینده به ظرفیت ۳۰ ترابیت ترانزیت منطقه برسیم. با این کار هم درآمد ارزی مناسبی برای کشور به دست می‌آید و هم به لحاظ ژئوپولتیک موقعیت ایران در منطقه، تثبیت می‌شود.

آذری جهرمی با تاکید بر وجود ۱۰ میلیون مشترک اینترنت ADSL و بیش از ۳۰ میلیون مشترک اینترنت همراه گفت: همه این سرویس‌ها برای ارتباط بین استانی خود نیاز به خدمات باندپهن دارند که با افزایش ظرفیت پهنای باند این نیاز از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تامین شده است.

معاون وزیر ارتباطات از افزایش ظرفیت شبکه بین استانی از ۶۲۴ گیگابایت برثانیه به ۴ ترابایت در سال‌های اخیر خبر داد و تاکید کرد: هم اکنون شرکت های فعال در این حوزه دیگر نگران پهنای باند دریافتی نیستند، درحالی که در سال ۹۳ که هنوز در این بخش سرمایه گذاری انجام نشده بود یکی از گلوگاه‌های شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پهن باند در کشور، شرکت زیرساخت بود. امیدواریم بتوانیم تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری، ظرفیت شبکه بین استانی را از ۴ به ۱۰ ترابیت ارتقاء دهیم.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=55345
منبع: mehrnews

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان