اپلیکشین اینستاگرام به ابزاری برای جلوگیری از خودکشی مجهز می‌شود

این روزها افسردگی بویژه در میان نوجوانان و جوانان رو به افزایش است و در بسیاری از موارد هنگامی‌که شخصی دچار شرایط بحرانی روحی و روانی می‌گردد و احتمال خطر آسیب زدن به خود و خود‌کشی وجود داشته باشد، اولین نشانه های آن در شبکه‌های اجتماعی بروز می کند. با توجه به این‌که اینستاگرم یکی از شبکه‌های اجتماعی با سرعت گسترش بالا است و افراد بسیاری از این شبکه اجتماعی برای ابراز و تخلیه مشکلات و مصائبشان استفاده می‌کنند از این رو اینستاگرم ابزارهای مهمی به این اپلیکیشن اضافه کرده است که به کاربران اجازه می دهد هر نوع عکس دارای علائمی از گریه کردن ناشی از نیاز به  کمک را به صورت ناشناس گزارش نمایند.

روش کار این ابزار جدید به این صورت است که اگر در بین پست‌های ارسالی در اینستاگرم به پستی برخوردید که نگران کننده است می توانید آن را گزارش کنید. پس از گزارش شما، شخص ارسال کننده پست پیغامی از طرف اینستاگرم دریافت می کند که ” شخصی یکی از پستهای شما را دیده و فکر می کند شما ممکن است دوران سختی را پشت سر می گذارید. اگر نیاز به حمایت دارید، ما علاقه مندیم به شما کمک کنیم”. سپس شخص مذکور می تواند منابع پشتیبانی را ملاحظه کند یا بی خیال شده و بگذرد. اگر منابع پشتیبانی را انتخاب کند با گزینه‌هایی نظیر صحبت کردن با یک دوست، تماس با یک خط کمک رسانی یا دریافت رهنمودها و حمایت مواجه می شود. کاربران در صورت جستجوی هشتگ “آسیب به خود” در اینستاگرم به صفحه پشتیبانی مذکور می روند. مدیر ارشد عملیاتی اینستاگرم، مارین لوین، در این باره گفت که اینستاگرم بر این امر آگاه است که دوستان و خانواده‌ها غالباً می خواهند از اینگونه افراد حمایت کنند ولی بهترین راه برای تحقق این امر را نمی دانند. این ابزارهای جدید برای اینکه افراد دچار مشکل بدانند که تنها نیستند و جمعی در دور و بر آنها به وضعیت آنها اهمیت می دهند قرار داده شده که ممکن است در آن لحظه شخص مذکور واقعاً نیازمند این یادآوری باشد.instagram-suicide-prevention-2

برای این منظور اینستاگرم از کمک کارشناسان روانی و گروه هایی که اختلالات تغذیه ای و آسیب زدن به خود را تجربه کرده اند، استفاده کرده است.  همچنین اینستاگرم با انجمن ملی اختلالات غذا خوردن (در آمریکا) و سازمان ملی خط زندگی (آمریکا) جلوگیری از خود کشی همکاری می کند. طبق گفته مارین لوین، با توجه به نظر کارشناسان، تماس یک دوست یا عزیز با افراد دچار اندوه و افسردگی می تواند تغییری اساسی در نحوه تفکر این افراد و تصمیم هایشان ایفا کند. فیس بوک نیز پیشتر از این، ابزاری برای جلوگیری از خودکشی ارائه داد و همچنین دارای یک تیم برای تعیین موارد جدی و افراد در خطر خودکشی است. البته هنوز مشخص نیست که آیا این گزینه قابل استفاده روی iOS و اندروید است یا خیر ولی با توجه به عکس منتشر شده از این ابزار از یک آیفون، استفاده از این ابزار روی iOS حتمی به نظر می رسد که باید منتظر اطلاعات بیشتر در این باره از طرف اینستاگرم بود.

 

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=54251
منبع: AndroidHeadline

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان