تازه های تکنولوژیکامپیوترکنسول های بازینرم‌افزار و اپلیکیشن‌ها

اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز 10 عرضه شد

امروز فیس‌بوک اپلیکیشن اینستاگرم برای استفاده روی کامپیوترها و تبلت‌های مبتنی بر ویندوز 10 را ارائه داد که می توان این نسخه جدید را از Windows Store دانلود کرد.

در آوریل این شرکت اینستاگرم را همراه با فیس‌بوک و فیس‌بوک‌مسنجر برای پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP) ارائه داد. این پلت‌فرم امکان ساختن یک اپلیکیشن منفرد قابل تغییر بر اساس نوع وسیله و اندازه نمایشگر مورد استفاده توسط کاربر را فراهم کرد. این اپلیکیشن می تواند روی همگی کامپیوترهای و تبلتهای دارای ویندوز 10، ویندوز 10 اسمارت فون، کنسول ایکس‌باکس وان و در نهایت هولولنزهای هدست مورد استفاده قرار بگیرد.

 

اینستاگرم 2

 

در گذشته اینستاگرم تنها به ویندوز 10 تلفن همراه محدود بود.هم‌اکنون این اپلیکیشن روی ویندوزهای 10 کامپیوترها و تبلت‌ها نیز قابل استفاده است. امکاناتی که از این اپلیکیشن جدید می توانید انتظار داشته باشید، عبارت‌اند از پست و ویرایش عکس‌ها، دریافت خبرها و اطلاعیه‌ها، چت مستقیم از طریق اینستاگرم و البته استفاده از تمام امکانات اینستاگرم همانند جستجو پروفایل و وارد کردن مطالب.

  آپدیت ویندوز 10 موبایل برای ویندوزفون‌های قدیمی‌تر امسال عرضه نخواهد شد

اینستاگرم به عنوان اولین اپلیکیشن موبایل؛ برای گرفتن، آپلود و انتشار عکس‌ها ارائه و از این نظر عالی عمل کرد. ولی اکنون استفاده از آن فراتر از تلفنهای همراه و قابل استفاده روی وسایل بیشتری است. البته در بخش پشتیبانی اینستاگرم در این‌باره تذکر داده شده است که سایر وسایل دارای ویندوز 10، ممکن است برخی ویژگی‌ها همانند دانلود و آپلود کردن عکس‌ها و ویدئوها را پشتیبانی نکنند. به‌ویژه این اپلیکیشن نیاز به صفحه لمسی و دوربین در پشت دستگاه دارد که ممکن است کامپیوتر های دارای مونیتورها و وب کم های قدیمی قابلیت استفاده از این ویژگی‌های این اپلیکیشن را نداشته باشند. ولی اگر شما تنها قصد جستجو در اینستاگرم روی ویندوز 10 در این نوع کامپیوترها و تبلت‌ها دارید، مشکلی نخواهید داشت.

قدم بعدی استفاده از اینستاگرم روی ایکس باکس وان است، البته بسیاری از کاربران علاقمند‌اند از آن روی هولولنز مایکروسافت استفاده کنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی زیر را پاسخ دهید *