گوشی‌های پیکسل و نکسوس قابلیت Instant Tethering اندروید نوقا را دریافت می‌کنند

حدود 3 هفته قبل بود که خبر اینکه دستگاه‎های پیکسل گوگل قابلیت Instant Tethering را دریافت کرده‌اند، شنیده می‌شد. نحوه عملکرد این ویژگی به این صورت است که دستگاه‎های گوگل برای برقراری ارتباط با یکدیگر از بلوتوث استفاده می‎کنند. حال اگر یک تبلت پیکسلی یا نکسوسی به شبکه‎ی وای‎فای متصل نباشد، می‎تواند از گوشی‎هوشمند متصل نکسوس یا پیکسل شما درخواست برقراری ارتباط با هات‎اسپات آن را کند و تمامی این‎کارها با یک ضربه‎ی آهسته و بدون نیاز به در آوردن گوشی‎هوشمندتان صورت می‎گیرد.

Omri Amarilio از شرکت گوگل در جامعه‎ی کاربری پیکسل، مربوط به انجمن‎ محصول گوگل، نحوه‎ی عملکرد این قابلیت و زمینه‎های استفاده از آن را توضیح داد. او توضیحات خود را با سوالی از همه در رابطه با Instant Tethering تمام کرد “آخرین مرتبه‎ای که خواسته‎اید بر روی تبلت خود اینترنت داشته باشید، کجا بوده است؟”

سایت رسمی کمک‎رسانی گوگل تمامی دستگاه‎های “میزبانی” که می‎تواند به صورت خودکار ارتباط موبایل خود را به اشتراک  بگذارند لیست کرده است یعنی: Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6, Nexus 5X و Nexus 6P دارای نسخه‎ی اندروید نوقای 7.1.1 و بالاتر. این دستگاه‎ها می‎توانند به صورت خودکار از ارتباط اینترنت به اشتراک‎ گذاشته شده‎ی گوشی‎های Google Pixel, Pixel XL, Nexus 6, Nexus 6P, Pixel C و Nexus 9 با اندروید 6.0 به بالا استفاده کنند.

برای فعال‎سازی این قابلیت کافی است به مسیر زیر بروید: Settings > Google > Instant Tethering. سپس گزینه‎ی مورد نظر را در حالت “Provide data connection” یا “Get data connection” قرار دهید.

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان