اینتل می‎گوید که چیپ‎های 10 نانومتری این شرکت یک “نسل کامل” جلوتر از سامسونگ خواهد بود

تولید چیپ‎های 10 نانومتری Cannon Lake اینتل بسیار به تعویق افتاده است ولی این شرکت از تلاش خود برای بالا بردن توجه نسبت به آن‎ها دست نمی‎کشد. این شرکت ادعا می‎کند که چیپ‎های 10 نانومتری Cannon Lake یک “نسل کامل” جلوتر از رقبایی مانند سامسونگ و TSMC خواهد بود. اینتل ادعا می‎کند که علت آن فناوری ” hyper scaling” است که عملا در یک فضای مشابه با چیپ‎های این دو شرکت، دوبرابر ترانزیستور بیشتر قرار داده می‎شود.

این شرکت می‎گوید که در زمان رسیدن چیپ‎های Cannon Lake به بازار یعنی در انتهای سال جاری میلادی، آن‎ها در مقایسه با پردازنده‎های فعلی Kaby Lake از نظر عملکرد 25 درصد و از نظر کارآیی توان 45 درصد بهتر خواهند بود.

اینتل با این صحبت‎ها بلندپروازی‎های زیادی را نشان می‎دهد چون رقبایی مانند سامسونگ در حال حاضر چیپ‎هایی براساس فرآیند 10 نانومتری، همانند با چیپست اسنپ‎دراگون 835 که در تمامی پرچم‎دارهای امسال اندروید به کار گرفته خواهد شد، ساخته‎اند. چیپست اگزینوس 8895 خود سامسونگ نیز براساس این فرآیند تولید شده است.

اینتل ادعا می‎کند که اندازه‎ چیپ‎های جدید این شرکت با محصول سامسونگ مشابه است ولی آن‎ها تراکم بهتری داشته و به نسبت چیپ‎های سامسونگ دو برابر ترانزیستور بیشتر در همان فضا قرار داده شده است.

اینتل حتی قصد دارد نسخه‎ی بهبودیافته‎ی چیپ‎های 10 نانومتری را که +10 و ++10 نامیده می‎شوند، تولید کند. این شرکت نوید می‎دهد عملکرد آن‎ها به ترتیب 15 و 30 درصد بهتر خواهد بود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=63563
منبع: ubergizmo

مطالب مرتبط

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان