سامسونگ با تولید گلکسی اس 6، ارزش سهام خود را 11 میلیارد دلار بهبود بخشید

گزارشات حکایت از این دارند که شرکت بزرگ و سرشناس سامسونگ پس از قدم‌های اشتباه سال گذشته‌ی خویش، امسال با تدابیر جدید توانسته به پیشرفت چشمگیری دست یابد و بازار از دست رفته‌ی خود را دوباره باز گرداند. سامسونگ با عرضه گلکسی S5 سعی داشت بازار را در دست گیرد، اما با عملکرد ضعیف این پرچمدار، این امر محقق نشد. امسال این کمپانی پس از رونمایی موفق از پرچمدار جدید خود گلکسی اس 6 و دریافت بازخوردهای مثبت بسیار، روزنه‌های امید را دوباره یافته است. این شرکت معتقد است که تمامی کارهایی که اس 5 از انجام آنها عاجز بود را اس 6 و اس 6 اج می‌توانند جبران کرده و برگه برنده‌ای بر بازیابی بازار باشند.
ظاهرا بر طبق گزارشات طراحی فلزی و زیبای این 2 گوشی جدید باعث شده ارزش سهام سامسونگ سیر رشدی 8.6 درصدی داشته باشد. سامسونگ در 3 ماه گذشته افزایش 12.1 درصدی را داشته و توانسته بالاترین ارزش سهام خود را نظاره‌گر باشد. ارزش مالی سهام این شرکت 11 میلیارد دلار افزایش داشته است.
کارشناسان اذعان داشته‌اند که سال 2015 سال برگشت دوباره سامسونگ به بازار جهانی خواهد بود و بازار این شرکت با 2 پرچمدار جدیدش رونق چشمگیری خواهد داشت.
سامسونگ علاوه بر ایجاد تغییر و تحول در ظاهر گوشی‌ها، در صنعت پردازنده‌های موبایل خود هم تغییراتی داشته و انتخاب پردازنده‌های اگزینوس برای پرچمداران خود را پله ترقی و پیشرفت خود می‌داند. ظاهرا این غول کره‌ای قصد دارد پردازنده A9 نسل بعدی آیفون اهالی کوپرتینو را هم تامین کند.
فروش گلکسی اس 6 و اس 6 اج و تاثیر آنها بر رونق بازار سامسونگ را باید در فصل مالی جدید این شرکت نظاره‌گر بود. با این حال سهام‌داران منتظر آخرین گزارشات مالی از سوی سامسونگ هستند. بر طبق گزارش، اخبار مالی جدید سامسونگ سه‌شنبه هفته آینده منتشر خواهد شد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=15303
منبع: phonearena

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان