شایعه: آیفون 7 باتری بزرگ‌تری نسبت به آیفون 6s خواهد داشت

در مقایسه با بسیاری از گوشی‎های اندرویدی، باتری‎ گوشی‎های آیفون اپل همواره تنها در حد یک جُک بوده‌اند، اما با این حال در سال‎های اخیر اپل سعی داشته‎ است هم ظرفیت باتری گوشی‎ خود و هم کارآیی انرژی آن را بالا ببرد. بر همین اساس، کاربران آیفون 7 زمانی که متوجه شوند ظرفیت باتری این دستگاه افزایش یافته است، خوشحال خواهند شد.

طبق شایعات رسیده از کشور چین، آیفون 7 دارای باتری بزرگ‎تری نسبت به نسل قبلی خود یعنی آیفون 6 اس خواهد بود. براساس این شایعات آیفون 7 دارای یک باتری با ظرفیت  1,735mAh بوده و آیفون 7 پلاس از یک باتری بزرگ‎تر با ظرفیت 2,810mAh برخوردار خواهد بود. شایان ذکر است که ظرفیت باتری دو آیفون 6s و 6s پلاس به ترتیب 1715 و 2750 است که با این تفاسیر آیفون‌های جدید اپل تنها تغییر اندکی را در ظرفیت باتری با خود به ارمغان خواهند آورد.

  تصاویر فاش شده از آیفون 7 خاکستری رنگ حکایت دارند

درست است که تفاوت ظرفیت بسیار اندک است، اما هرچند اندک هم می‌تواند موثر باشد؛ گرچه با توجه به اینکه آیفون‎های جدید انتظار می‎رود که از نظر سخت‎افزاری نظیر استفاده از پردازنده‌های جدید و قوی‌تر نیز به روز‎رسانی شده باشند، باید در فکر این هم باشیم که چطور این‌چنین چیزی در کارآیی گوشی تاثیرگذار خواهد بود. باید توجه داشت که داشتن یک باتری بزرگ‎تر یک مقوله جدا است و تطبیق دادن آن با بخش سخت‎افزاری و نرم‎افزاری که از نظر انرژی کارآمد نیستند زیاد تفاوتی ایجاد نمی‎کند و اهمیتی به وجود نمی‎آورد.

این امکان وجود دارد که تفاوت در مقدار ظرفیت باتری، در نهایت منجر به متعادل‎سازی مقدار توان بیشتری شده که توسط تراشه‎ی A10  شایعه شده در آیفون 7 استفاده خواهد شد، مورد استفاده قرار گیرد. گفتنی است که برای یافتن جزئیات بیشتر تنها می‌توان تا زمان رونمایی اهالی کوپرتینو از محصولات جدید خود صبر کرد.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=40014
منبع: ubergizmo

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of