شیوه فروش شارژ الکترونیکی مستقیم ایرانسل تغییر یافت

شیوه اعمال مالیات بر ارزش افزوده در فروش شارژ الکترونیکی مستقیم ایرانسل تغییر یافت و به جای کسر از میزان شارژ درخواستی، به مبلغ پرداختی برای خرید شارژ افزوده می‌شود.

این تغییر، بنا به درخواست مشترکان ایرانسل و برای رفع هرگونه ابهام در مبلغ شارژ دریافتی انجام می گیرد.

پیش از این تغییر، در هنگام خرید شارژ الکترونیکی مستقیم توسط مشترکان اعتباری ایرانسل، مبلغ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از مبلغ پرداختی توسط مشترک کسر شده و باقی‌مانده روی سیم‌کارت وی شارژ می‌شد. مثلا اگر مشترکی اقدام به خرید شارژ مستقیم ۱۰ هزار ریالی برای حساب اعتباری خود می‌کرد، از حساب بانکی او مبلغ  ۱۰ هزار ریال کسر و پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده ۹۱۰۰ ریال به حساب ایرانسل او افزوده می‌شد. اما پس از اعمال این تغییر، با خرید شارژ مستقیم ۱۰ هزار ریالی، ۱۰ هزار و ۹۰۰ ریال از حساب بانکی مشترک کسر و مبلغ دقیق ۱۰ هزار ریال به حساب ایرانسل او اضافه می‌شود.

این تغییر از روز شنبه ۱۵ آبان ماه، به تدریج در تمامی کانال‌های فروش شارژ الکترونیکی مستقیم ایرانسل اعمال خواهد شد.

لازم به ذکر است که روش محاسبه مالیات بر ارزش افزوده برای کارت‌های شارژ و پین شارژ الکترونیک همچنان طبق روال قبل انجام می‌شود. به این صورت که پس از خرید کارت شارژ و وارد کردن رمز شارژ توسط مشترک، مبلغ مندرج روی کارت شارژ پس از کسر مالیات بر ارزش افزوده روی سیم‌کارت وی اعمال می‌شود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=55327
منبع: isna

ديدگاه کاربران

حرید هاست لینوکس - خرید دامنه ارزان