رندرهای جدید منتشر شده آیفون 8 را زیباتر از آنچه تا کنون تصور کرده‌اید، نشان می‌دهد

با توجه به اخبار منتشر شده که اپل هم‎چنان سعی دارد نرخ بازدهی حسگر تاچ‎ آی‎دی قرار گرفته داخل نمایشگر آیفون 8 را بالا ببرد، iDropNews با انتشار گزارش جدیدی اشاره می‎کند که این شرکت این حسگر را در پنل پشتی این دستگاه قرار نخواهد داد. این اخبار واقعا جالب است چون تصویر شماتیکی که آیفون 8 به تازگی به بیرون درز پیدا کرده بود نظر دیگری دارد.

آن‎‎طور که مشخص شده است، این تصویر در مرحله‎ی تست معتبرسازی مهندسی ساخت (EVT) قرار دارد تا بتوان گفت یکی از نمونه‎های اولیه‎ی متعددی بوده که اپل در حال طراحی و بررسی آن‎ها است. در واقع، بر کسی پوشیده نیست که اپل گاهی اوقات قبل از انتخاب طراحی نهایی و ارسال آن برای تولید انبوه، نمونه‎های مختلفی از طراحی‎های آیفون را محک می‎زند. زمانی که طراحی نهایی مورد تایید قرار گرفت، وارد مرحله‎ی EVT می‎شود. به عبارت دیگر، هم‎چنان دلایل کافی و متعددی برای مشتاقان آیفون وجود دارد که با یک طراحی کاملا جدید روبرو شوند.

با این‎وجود، iDropNews با نقل‎قول از یکی از منابع اطلاعاتی که داخل شرکت فاکس‎کان کار می‎کند، گزارش می‎دهد که اپل در حال حاضر در حال محک زدن دو طراحی مختلف برای آیفون است ولی این طراحی که به احتمال زیاد وارد مرحله‎ی تولید انبوه شود نشان از دستگاه بسیار شیکی خواهد داشت که در خود حسگر تاچ آی‎دی را جا داده است.

قسمتی از این گزارش به صورت زیر است:

“فرد مطلع به قضیه فاش کرده که اپل در حال محک زدن دو نمونه‎ی اولیه‎ی آیفون است. مدل ابتدایی حسگر اثرانگشت را در پنل پشتی دارد اما در واقع در مدل دوم این سنسور زیر نمایشگر تعبیه شده است. تفاوت‎های اندک و مهمی بین این دو وجود دارد که در زیر قید شده است. براساس اطلاعات زیر، ما امیدواریم این نسخه طراحی رسمی آیفون 8 را به همراه داشته باشد و منبع خبری مطمئن است که همین‎طور خواهد بود.”

  رندرهای جدید آیفون 8 نگاه دقیقی از این گوشی ارائه کرده است

براساس این گزارش، آیفون 8 اطراف تمامی نواحی نمایشگر اولد حواشی با ضخامت 4 میلی‎متر خواهد داشت. علاوه بر این، این گزارش دوباره همانند با منابع خبری قبلی تاکید می‎کند که این دستگاه یک دوربین جلوی “نامرئی” به همراه یک دکمه‎ی پاور بزرگتر دارد.

iDropNews به منظور به تصویر کشیدن این آیفون 8 افسانه‎ای چند رندر بسیار زیبا منتشر کرده است که به شکل شفاف‎تری طراحی نهایی این دستگاه را نشان خواهد داد.

یقینا مهندسین اپل اگر تصمیم بگیرد حسگر تاچ آی‎دی را در پنل پشتی آیفون 8 قرار دهند، کار ساده‎تری خواهند داشت ولی چنین طراحی بدون شک یک گام به عقب عظیم در بحث کاربردپذیری این گوشی خواهد بود. یک نمایشگر بدون لبه یقینا چیزی که اکثر افراد به دنبال آشنایی با آن هستند ولی قربانی کردن دسترسی ساده به این حسگر، قابلیتی اکثر افراد روزانه چندین و چند بار از آن استفاده می‎کنند، یک تاثیر منفی بر روی طراحی نهایی آیفون 8 خواهد گذاشت.

فارغ از مسائل طراحی، یکی از تحلیل‎گران اخیرا گزارش داده است که آیفون 8 3 گیگابایت رم داشته و در قالب مدل‎هایی با 64 و 256 گیگابایت حافظه‎داخلی عرضه خواهد شد. علاوه بر این، نسل بعدی دستگاه اپل گفته می‎شود از نظر مقاومت نسبت به آب، قابلیت‎های شارژ سریع و عمر باتری بسیار بهتر خواهد بود.

لينک کوتاه: http://tech-news.ir/?p=64781
منبع: bgr

ديدگاه کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of